Прочитај ми чланак

СТИГЛИ НАЈНОВИЈИ РЕЗУЛТАТИ вештачења у случају Данке Илић:Ево чија је крв и ДНК…

0

У Више јавно тужилаштво у Зајечару стигли су резултати анализе свих предмета узетих из кућа и дворишта двојице осумњичених за убиство Данке Илић (2).

Како Курир сазнаје, стручњаци су четири месеца анализирали ДНК трагове са више од 100 предмета из домова Срђана Јанковића (50) у селу Лука и Дејана Драгијевића (50) у селу Злот.

Наш извор објашњава да су ови предмети анализирани не би ли се на њима пронашао биолошки траг девојчице, која је нестала 26. марта у Бањском Пољу, а што би био доказ против ухапшених.

– Истражитељи су после хапшења Јанковића и Драгијевића из њихових домаћинстава однели гомилу оруђа, одеће и обуће. Све то било је послато на вештачење у Београду. Оно што су истражитељи очекивали да ће пронаћи, јесте биолошки траг девојчице – каже извор Курира и додаје:

– Стручњаци су, између осталог, анализирали и гардеробу и обућу осумњичених, али и део тепих стазе која је стајала код улазних врата у кући једног од ухапшених. Вештачено је и сво оруђе, алат и хладно оружје које је могло послужити за скривање девојчициног тела. У питању су моторна тестера, секире, два велика ножа за клање свиња и слично.

Према речима нашег саговорника, ни на једном анализираном предмету нису пронађени ДНК трагови Данке Илић.

Данкин деда

Све више сумњамо у то да је убијена

Пре три дана за медије се огласио Милан Илић, деда по оцу нестале Данке, и истакао да породица све више сумња у то да је она убијена.

– Разочарани смо. Не знамо шта да мислимо, сумњамо у све, јер се испоставља временом да доказа нема. Ја сам почео да верујем, односно, да се надам, да је Данка ипак негде жива. Дај Боже да су је предали некоме, а не убили – рекао је Данкин деда за медије:

– Оно што је у нама пробудило додатну сумњу у то да је дете живо је објава која се појавила на профилу који наводно припада Радославу Драгијевићу, оцу осумњиченог Дејана, а на којем пише да је моја унука у Дизелдорфу у Немачкој.

– На моторној тестери нису нађени ни људски ни животињски биолошки трагови, док су на ножевима нађени само трагови животињске крви. Крв животиње била је и на секири за коју су укућани казали да су њоме клали живину. На секири су нађени и трагови крви две особе. Један траг припада једном од осумњичених, а друга кап крви припада рођаку тог осумњиченог – каже извор и објашњава да није необично што су на секири изоловани трагови крви осумњиченог.

– Он је њоме цепкао дрва за потпалу и логично је да се радећи њоме повређивао – каже саговорник.

Што се тиче крви која је после хапшења нађена на панталонама једног од ухапшених, ради се о његовој крви.

– Иако се претпостављало да је крв девојчице на панталонама, односно радном оделу осумњиченог, анализе су показале да то није случај. Такође, и крв која је нађена у службеном аутомобилу осумњичених није Данкина, већ једног од осумњичених – каже извор упућен у истрагу и додаје:

– Засад није нађен ниједан материјални доказ који би недвосмислено теретио Срђана Јанковића и Дејана Драгијевића за убиство Данке Илић. Тужилаштво има рок од још два месеца да одлучи о подизању оптужнице.

Данка Илић је, да подсетимо, нестала 26. марта у Бањском Пољу код Бора, истог дана када је дошла с мајком и братом да обиђу мајчино старо имање. Десетак дана касније, полиција је ухапсила Срђана Јанковића и Дејана Драгијевића, раднике борског ЈКП „Водовод“ због сумње да су девојчицу, која је сама изашла на улицу, прво ударили службеним колима „фијат панда“, а потом је унели у возило и однели на депонију.

Међутим, тело није нађено, а истражитељи сумњају да су га осумњичени преместили на другу локацију два дана после злочина.

Закомпликовали

Мењали исказе!

Двојица осумњичених за убиство Данке Илић мењали су своје исказе током истраге. Подсетимо, обојица су у полицији најпре признала злочин, а на првом саслушању у тужилаштву злочин је признао само Драгијевић, док се Јанковић бранио ћутањем. Међутим, како је истрага одмицала, прво је Јанковић тражио да га тужилац опет саслуша, а потом је то тражио и Драгијевић.

– На другом саслушању обојица су испричала исте приче. Негирали су злочин и тврдили да Данку никада нису ни видели. Нису спорили да су 26. марта били у Бањском Пољу службено и да су пролазили поред куће Данкине мајке, али су тврдили да Данку нису ударили колима, нити су је уопште видели – подсећа извор и напомиње да је ово додатно закомпликовало цео случај.