Прочитај ми чланак

„Вучић као лице са сталном потребом да се убије није способан за рад и функцију“

0

То то што је председник Србије више пута најавио да хоће да се убије на различте начине, суочен с многим изазовима који се испостављају пред њим, саговорници Данас оцењују као перформанс Александра Вучића намењен остварењу његове личне наспрам опште користи и јавног добра.

Бојан Пајтић, професор Правног факултета у Новом Саду, каже за Данас да „лицима која имају константну и снажну потребу да се себи одузму живот у нашем правном систему се одузима пословна способност, зато што, напомиње он, суицидне особе које маштају о вешању о лустер нису у стању да воде бригу о својим правима и интересима, а камоли о судбинама других људи.

 

„Поступак, у овом случају, нажалост, могу покренути само најближи сродници, супруга, деца, родитељи, али не и остали грађани Србије. Ово би било најлакше решење да олакшамо муке и њему и себи. С једне стране, нико не жели да човек сам себи, не дај Боже, науди. С друге стране, његови изливи песимизма, хистерије и заговарање самоубиства као излаза изразито лоше делују на све који живе у Србији. Свакако је боље да се њему одузме пословна способност и човек се спасе страшног терета који није у стању да носи, него да сви, због његовог константног ширења панике и страха завршимо на тавану“, сматра Пајтић.

Карикатуриста, Марко Сомборац, истиче за Данас да је „одавно постало напорно пратити председникова обраћања где уместо сервисних, конкретних и државних информација имамо све сем тога: тираде саможаљења и самохваљења, како је њему, колико спава или једе, како у његовој породици гледају на светска питања, како је он за све заслужан и остала „ја па ја“ излагања.

„Председнику је тешко али пре ћемо ми, што по сили занимања морамо то све да пратимо, нешто нажао себи учинити кад чујемо да опет морамо да анализирамо његова излагања, него он себи, па неће се он тако лако одрећи могућности за свакодневне жалопојке слуђеном народу“, закључује Сомборац.