Прочитај ми чланак

Сатанисти славе 1. мај: Валпургијска ноћ (уранак) и Црни сабат

0

У маниру највећих паганских баханалија, грађани Србије, од којих су многи хришћани, вољно одлазе у природу (место паганског обожавања) где се неумерено опијају и преједају на уранку, док још сунце не изађе. Већина њих не зна у каквом антихишћанском обичају учествују.

Први Мај или Међународни празник рада је дан када се обележавају жртве великих радничких протеста у Чикагу 1886 године, али то није једина светковина која се обележава тог дана.

Фото: Википедија

Валпургијска ноћ обележава се у ноћи између 30. априла и 1. маја, а данас се званично слави у скандинавским, германским и балтичким традицијама.

Савремени назив добила је по Светој Валбурги (710.-779.), светици и часној сестри познатој по посту. Званично представља хршћански празник, међутим од 17. века се у Немачкој проширило веровање да се на Валпургијску ноћ окупљају вештице, а то је веровање касније је постало део популарне културе.

Према легенди управо су се на ову ноћ вештице окупљале на планини Брокен (Немачка) где су директно комуницирале са боговима, одржавале ритуале крвне жртве и неретко жртвовале децу – то је била и инспирација Гетеовом „Фаусту“.

Белтане или најважнији Црни Сабат смештен је на исти дан у роковнику Вика покрета (савремена неопаганска религија надахнута претхришћанским веровањима). Од давних времена на тај дан се славио у част природе и плодности. Том приликом се пале ватре играју се игре и плеше се у част природе око стуба око кога су свезане траке у боји који симболизује фалус. У тим ритуалним играма помињу се и древна демонска божанства Ваал, Зелени човек, Пан, Зелени Јурај, а те ноћи се и оргијало.

Антон Шандор Левеј је због свега наведеног на овај дан основао неосатанистичку цркву. Како је та институција ипак прилично тривијална, ноћ им служи за дрогирање и оргије.

Месец мај назив је добио по грчкој богињи плодности Маиа која је уско повезана са римском богињом Бона Деа која се обележава данас. Само првог маја у Римском је царству била декриминализована крвна жртва, симболизовала ју је змија, а славили су најчешће робови.

Занимљив сплет разних манифестација доказује да су стари народи имали идентичне датуме прославе природе, позитивних и негативних сила и традиционалних богова.