Прочитај ми чланак

НОВА УЦЕНА СА ЗАПАДА: После Сребренице почиње педерски удар на Србију!

0

gej porodica

Српским властима најављено да ће Европска унија као услов даљих интеграција од Србије тражити да реши проблем истополних заједница. Поред права на наслеђивање и деобу имовине, ЕУ очекује да гејевима дозволимо и усвајање деце. Траже и да легализујемо сурогат мајке и еутаназију!

Србија ће се већ средином јула, одмах после затварања „случаја Сребреница“, суочити с новим великим проблемом наметнутим од стране Европске уније.

Из Брисела је, како сазнајемо, врху наше власти већ најављено да ће ЕУ, као услов даљих интеграција, од Србије тражити да што пре реши проблем истополних заједница. Конкретно, власт у Београду биће под притиском да у наредних неколико месеци, а најкасније до краја ове године, усвоји сет закона којима ће геј паровима омогућити да склапају бракове, да имају право на наслеђивање, деобу имовине, али и усвајање деце!

Гејеви „легални“ у 20 држава

Истополне бракове легализовале су до сада: Холандија, Белгија, Шпанија, Канада, Јужна Африка, Норвешка, Шведска, Португал, Исланд, Аргентина, Данска, Француска, Бразил, Уругвај, Нови Зеланд, Луксембург, Финска и Ирска.

Мексико издаје регионалне дозволе за склапање таквих бракова, док су Словенија, Аустралија и Колумбија на путу ка признању хомосексуалних заједница.

Врховни суд САД прошле недеље је одлучио да се геј бракови могу склапати у свих 50 савезних држава.

Такође, од Србије се очекује и да легализује сурогат мајчинство и еутаназију (медицинско убиство тешко оболелог из милосрђа).

ustav

Против Устава

Како објашњавају упућени, све ове промене закона требало би да се изведу на основу преднацрта такозваног грађанског законика, који је већ изазвао велике контроверзе у стручној јавности.

Пошто се Уставом Републике Србије брак дефинише као заједница мушкарца и жене, решење проблема истополних заједница по рецепту Брисела значило би и обавезу да Србија промени Устав. Управо то и јесте, тврде упућени, разлог што је Европа пожурила да нам наметне ово питање.

– Они заправо хоће да нам преко геј бракова, сурогат мајчинства и еутаназије наметну потребу промене Устава, а онда би од нас сигурно тражили и да мењамо одредбе о Косову и Метохији, односно да избришемо преамбулу. Ово је још једна прљава игра Европе према Србији. Могло би се рећи да је то прави „педерски удар на Србију“ – рекао нам је јуче један министар, који је инсистирао на анонимности.

Да се спрема наметање теме геј бракова, еутаназије и сурогат мајчинства указује и писање дневног листа „Блиц“, који је у немачко-швајцарском власништву, а овог викенда се нагло досетио да отвори причу о потреби хитног решења проблема гејева! Такође, на ову тему се, ничим изазвана, огласила и Бранкица Јанковић, повереница за заштиту равноправности, која је у интервјуу „Политици“ рекла да Србија „мора хитно да отвори озбиљан дијалог“:

– Морамо хитно да озбиљно разговарамо о томе који би законски модел истополних парова био адекватан. О томе сам разговарала са шефом делегације ЕУ у Србији Мајклом Девенпортом, који је поздравио ову иницијативу – рекла је Јанковићева.

И поред свега, шеф посланичке групе СНС у Скупштини Зоран Бабић каже да је још рано говорити о овим темама.

– Мишљења сам да може да се појави отпор у јавности приликом усвајање оваквих законских решења. Морамо још доста да радимо на поштовању људских права и различитости без обзира на то да ли је у питању вера, нација или пол – „објаснио“ је Бабић.

GEJ PORODICA g

Нема препреке усвајању деце

Слободан Петровић, председник радне групе за израду закона, још је раније казао да свако ко испуњава законске услове да буде усвојилац може и да усвоји дете.

То би значило да уколико се усвоји закон који регулише односе у оквиру истополне заједнице, живот у њој не би био препрека за усвајање деце.

На другој страни, Владан Глишић из покрета „Двери“ се пак оштро противи тој иницијативи и тврди да је прича о истополним браковима потпуни апсурд.

– Смешно је да је поред свих економских и социјалних проблема које имамо Запад изабрао да нас условљава хомосексуалцима. Тим законима о којима се сад прича нећемо добити ништа! Притом сви заборављају да је наталитет у Србији у сталном опадању – упозорава Глишић.
Милићевић: Закон нам је потребан

Активиста „Геј стрејт алијансе“ Борис Милићевић објашњава да су нови закони неопходни, али да се нико озбиљно не бави писањем предлога законског решења.

– Све то о истополним заједницама и браку још увек је само на нивоу приче. Закон нам је потребан јер би уредио право наслеђивања имовине, здравственог осигурања и пензије. Стотине хиљада људи у нашој држави не могу да уреде своје партнерске односе и то је неодрживо стање – каже он.

Извор: Informer