У Србији има 60 топлана, a цене грејања одређују локалне самоуправе. У "Удружењу топлана Србије" кажу да им је потврђено да Зрењанин, Смедерево, Трстеник, Нови Сад, Лесковац неће мењати цене
Од 1. октобра топлане у Србији крећу са техничким пробама система, а неке мењaју и цене – има и поскупљења, али и појефтињења грејања. У Крушевцу ће грејање ове зиме бити скупље за 20 одсто, а у Крагујевцу 15,6 одсто, док ће у Суботици фиксни део цене бити увећан за 19,22 одсто, а варијабилни, који се плаћа по потрошњи, за 8,40 одсто.
У Београду ће грејање бити скупље за 8,92 процента, а у Краљеву за 1,42 одсто. У Нишу је увећан само фиксни део и то за 27,06 одсто, док је цена варијабилног дела смањена за 8,89 одсто.
За сада је грејање јефтиније само у Сремској Митровици и то за 10 одсто.
Топлана у Бору цене је повећала још 1. априла за 30 одсто, јер кажу није коригована од 2019. За толико од 1. јула скупље је и у Мајданпеку који цену грејања није мењао последње две године.
У Србији има 60 топлана и цене одређују локалне самоуправе.
У „Удружењу топлана Србије“ кажу да им је потврђено да Зрењанин, Смедерево, Трстеник, Нови Сад, Лесковац неће мењати цене грејања, а за остале топлане још немају информације хоће ли и када локалне самоуправе одлучити о њиховим захтевима за корекцију цене грејања.