Прочитај ми чланак

КО ЛАЖЕ Лончар, Вучић, докторка или светски сајт о корони?

0

Грађанима Србије речено је да је први случај коронавируса у Србији откривен 6. марта, после тога председник Србије Александар Вучић на једној од конференција рекао да је први случај откривен 4. марта, заменица директора Института за јавно здравље "Милан Јовановић Батут" Дарија Кисић Тепавчевић да је прва инфекција изолована 1. марта, а на сајту "Wорлдометерс.инфо", где су подаци свих земаља о овом вирусу, пише да је први случај у Србији био 5. марта! Коме грађани Србије да верују и зашто је споран датум појављивања овог вируса само у Србији?

Да кренемо редом! На конференцији за новинаре на којој је говорио министар здравља Златибор Лончар, речено је, а то су пренели и сви медији у Србији, да је коронавирус стигао у Србију управо 6. марта, два дана након што су расписани избори и само дан пошто је Српска напредна странка предала изборну листу са 50.000 скупљених потписа.

Председник Србије Александар Вучић на једној од конференција на којој се обратио грађанима, рекао је да је 4. марта утврђено да у Србији има заражених коронавирусом који је погодио цео свет, а управо тог 4. марта је расписао изборе.

Трећи датум који се везује за појаву вируса Цовид-19 у Србији је 1. март, а њега је саопштила Дарија Кисић Тепавчевић, заменица директора Института за јавно здравље „Милан Јовановић Батут“, гостујући на РТС-у. Она је у емисији „Око“ изјавила да је прва инфекција коронавирусом у Србији изолована још 1. марта.

– Био је у питању импортовани случај – та особа је изолована, хоспитализована и није се даље проширило – рекла је тада Кисић Тепавчевић, а онда додала да је два дана после првог случаја, дакле, 3. марта забележен и други случај коронавируса у Србији.Она се касније правдала како је направила лапсус, и да је први случај ипак регистрован 6. марта, када је званично и саопштено грађанима.Међутим, на сајту „Wорлдометерс.инфо“ који је скуп званичних података у вези са овим вирусом посебно за сваку земљу, колико је оболелих, колика је смртност, али и када је забележен први случај. Када је Србија у питању, као датум се наводи 5. март.

FOTO: Printscreeen

Дакле, ни за једну земљу која се бори са коронавирусом није споран датум, осим за Србију! Не треба заборавити да је то дан када су предате изборне листе, дан након што су расписани избори у Србију, који су после увођења ванредног стања и одложени. Не треба заборавити ни чињеницу да је председник Србије знајући да у Србији постоје први заражени коронавирусом, а расписујући изборе малтене угрозио десетине хиљада људи који су скупљали потписе.