Прочитај ми чланак

Ко је сувласник школе на којој Вучић учи о кошарци

0

Председник Србије Александар Вучић недавно се на Инстаграму похвалио да је положио први испит на Високој спортској школи у Београду. Мирко Поледица из Синдиката професионалних фудбалера, гостујући на Н1, осврнуо се на ту школу коју похађа председник.

“Да вам се похвалим, добио сам 10 из предмета социологија спорта. Радостан сам једнако, као и када сам положио први испит на Правном факултету“, написао је Вучић, велики заљубљеник у спорт и навијач Црвене звезде, који жели да оствари свој сан и постане кошаркашки тренер.

TANJUG/ INSTAGRAM BUDUCNOSTSRBIJEAV/ mn

Мирко Поледица из Синдиката професионалних фудбалера, гостујући на Н1, кратко се осврнуо на школу коју похађа председник.

“Генерални секретар ФСС је један познати навијач, и између осталог, он је и сувласник школе коју наш председник похађа за кошаркашког тренера”, рекао је Поледица.

Генерални секретар ФСС је проф. др Јован Шурбатовић, а у биографији објављеној на сајту ФСС се, између осталог, наводи да је председник Скупштине и члан Савета Високе спортске и здравствене школе у Београду (2018-до данас).

На сајту Високе спортске и здравствене школе наводи се да је председник Скупштине власника удела Школе. Био је, претходно, генерални секретар Фудбалског савеза Београда, у више мандата је био члан Скупштине Црвена звезда, председник РК Црвена звезда и члан УО АК Црвена звезда…

Поледица је, гостујући на Н1, говорио и о последњем хапшењу криминалне групе Вељка Беливука, навијача Партизана, и томе како постоји вишедеценијска традиција да навијачке групе користе спортске клубове као параване за неке друге активности.

На питање да ли навијачке групе заправо воде клубове, Поледица каже:

“Ако у једној земљи извршна власт не поштује сопствене законе, ми онда не можемо очекивати ни од навијачких група да буду онакве каквим бисмо ми желели да оне буду. Када кажем извршна власт – подсетићу вас да Закон о судијама или Закон о спорту изричито брани судијама односно политичарима на јавним функцијама да имају било какве друге јавне функције у спортским колективима или у савезима… Данас када погледамо територију читаве Републике, имамо јако велики број људи из правосуђа и из политичког живота који имају јавне функције. Какву поруку ми, као обични грађани, добијамо од извршне власти, која не поштује и крши сопствене законе, а са друге стране очекује од других да их поштују.”

Рекао је и да би неко био функционер у клубу – морао би да испуни два услова – да буде политички подобан, директно или индеректно, и да добије дозволу навијача. И тако је, каже, више од 20 година.