Прочитај ми чланак

Како је почео УСПОН ухапшене профeсорке и пројектанта реконструкције Железничке…

0

Успон у каријери пројектанта проф. др Љиљане Милић Марковић, која је у четвртак ухапшена због сумње да је починила тешко дело против опште сигурности, поклапа се са њеним радним ангажманом у фирми KBV DATACOM, у којој сувласнички део имају и Иван Бошњак и Стојан Вујко, власници "Миленијум тима", највећих градитеља владајуће парије!

Љиљана Милић Марковић је у фирми  KBV DATACOM, како се може прочитати у њеној биографији објављеној на станици бањалучког Универзитета, била је запослена од 1. априла 2013. до 1. априла 2014. године, и то као водећи пројектант. Управо у то време почиње и стрмоглави раст послова њених шефова – Ивана Бошњака и Стевана Вујка. Колико су њен рад и сарадња са Бошњаком и Вујком били препорука и допринели да је касније као руководиоца за грађевинске и саобраћајне послове ангажује кинеска компанија CHINA RAILWAY DESIGN CORPORATION SERBIA, огранак Србија, ангажована на изградњи железничке пруге Београд – Келебија, не желимо да прејудицирамо.

FOTO: Printscreen

Како је Директно.рс већ писао, Љиљана Милић Марковић је само дан након пада надстрешнице на Железничкој станици у Новом Саду која је убила 15 особа (на њен 60. рођендан!) постала редовни професор на Архитектонско-грађевинско-геодетском факултету у Бањалуци.

У њеној биографији је наведено да је дипломирала на Грађевинском факултету у Београду 1995. у 31. години, са просечном оценом 7,40. Магистрирала је тек 15 година касније, на истом факултету, са много бољим просеком 9,78. Занимљиво је да је само две године након магистратуре Љиљана Милић Марковић докторирала на Архитектонско-грађевинском факултету у Бањалуци, иако докторске студије трају најмање три године.

Како је успела да по убрзаном поступку докторира, требало би да објасне надлежни на факултету у Бањалуци, док би кинеска компанија и српске власти требало да објасне зашто је баш Љиљана Милић Марковић на прузи Београд – Келебија била ангажована као главни пројектант и који су њени претходни радови били препорука за то.

FOTO: Printscreen

Или је за то био довољан рад са главним зидарима СНС Србије, газдама „Миленијум тима“…

FOTO: Printscreen