Министру у оставци Горану Весићу на предлог Вишег јавног тужилаштва у Новом Саду, одређен је притвор до 30 дана, сазнаје Нова.рс.
Судије за претходни поступак Вишег суда у Новом Саду су након саслушања, донеле решења којима је према осумњиченима за кривично дело тешко дело против опште сигурности у вези са кривичним делом изазивање опште опасности, због узнемирења јавности, према Горану Весићу одређен притвор до 30 дана.
На друштвеним мрежама се јуче појавио видео снимак како полицајци Горана Весића доводе полицијском „марицом“ на саслушање.
Бившој директорки Инфраструктуре железнице Србије Јелени Танасковић и помоћници министра Горана Весића Анити Димоски, које су се нашле међу ухапшенима због обрушавања надстрешнице на Железничкој станици у Новом Саду, одређена је мера забране напуштања стана уз примену електронског надзора у трајању од 3 месеца.
Судије за претходни поступак Вишег суда у Новом Саду су након саслушања, донеле решења којима је према осумњиченима за кривично дело тешко дело против опште сигурности у вези са кривичним делом изазивање опште опасности, због узнемирења јавности, према Горану Весићу и Небојши Шурлану одређен притвор до 30 дана, а према Јелени Танасковић и Анити Димоски мера забране напуштања стана уз примену електронског надзора у трајању од 3 месеца.
Осумњиченом М.Ј. за кривично дело тешко дело против опште сигурности у вези са кривичним делом непрописно и неправилно извођење грађевинских радова, одређен је притвор до 30 дана због бојазни да би боравком на слободи могао утицати на сведоке и због узнемирења јавности.
Осумњиченима за исто кривично дело С.Н, Љ.М.М, М.С, Д.Ј, М.Г, Д.Т. и З.С.М. поред наведених основа, притвор до 30 дана одређен је и због постојања особитих околности које указују да би у кратком временском периоду могли поновити кривично дело за које су основано сумњиви.
Против ових решења дозвољена је жалба ванпретресном већу Вишег суда у Новом Саду.
Више јавно тужилаштво у Новом Саду, подсећања ради, предложило је синоћ након саслушања, притвор за свих 13 осумњичених поводом трагичног догађаја који се догодио 1. новембра када је дошло до обрушавања надстрешнице зграде Железничке станице Нови Сад, у ком је живот изгубило 15 особа, док су због задобијених повреда животно угрожене две особе.
„Притвор је предложен због постојања околности да би боравком на слободи могли ометати поступак утицањем на сведоке и саучеснике, да би могли поновити кривично дело, као и због узнемирења јавности“, навело је тужилаштво синоћ.
За осумњичену Ј.С.М., поред наведених основа, и због тога што је недоступна органима гоњења, предложено је и издавање потернице.
Подсетимо, због обрушавања надстрешнице ухапшени су министар у оставци Горан Весић, његова помоћница Анита Димоски, бивша директорка Инфраструктура железнице Јелена Танасковић која је пар дана пред хапшење дала оставку на тој функцији, али и Љиљана Милић Марковић, која је у главној свесци Пројекта за грађевинску дозволу потписана као главни пројектант, Слободан Наумовић из Саобраћајног института ЦИП, Дејан Тодоровић и Марина Гавриловић, инжењери ангажовани у француској компанији Ежис…
Подсећања ради, Тужилаштво је у четвртак поподне саопштило да је ухапшено 12 особа у вези са обрушавањем надстрешнице на Железничкој станици у Новом Саду, а министар унутрашњих послова Ивица Дачић рекао је да је још једно лице у иностранству и недоступно органима.