Прочитај ми чланак

Ако сте мислили да се ближи крај киши, грдно се варате: Стиже велико изненађење…

0

У Србији ће време у уторак бити променљиво облачно и нестабилно, повремено са локалним пљусковима и грмљавином, нарочито средином дана, после подне и увече. Биће услова и за грмљавинске непогоде са градом, олујним ветром и обилним пљусковима.

На истоку Србије биће углавном суво, нарочито у Тимочкој и Неготинској Крајини. Дуваће слаб до умерен југоисточни ветар, у кошавском подручју појачан, на југу Баната и јак.

Јутарња температура од 13 до 17°C, максимална дневна од 21 до 25°C.

У Београду у уторак променљиво облачно и нестабилно, повремено са локалним пљусковима и грмљавином, нарочито средином дана, после подне и увече.

Биће услова и за грмљавинске непогоде са градом, олујним ветром и обилним пљусковима. Дуваће умерен до појачан југоисточни ветар.

Јутарња температура 17°C, максимална дневна 23°C.

Време до краја седмице

Иако нас од почетка календарског лета дели нешто више од две недеље, време је и даље врло нестабилно, уз честе падавине.

Веома слична временска ситуација од данас,очекује се и у наставку седмице, па ће од среде до недеље бити променљиво облачно и даље врло нестабилно.

Широм Србије очекују се локални пљускови са грмљавином, а биће и услова за грмљавинске непогоде са градом, олујним ветром и обилним пљусковима.

У кошавском подручју све до петка дуваће појачан југоисточни ветар, који ће потом бити у слабљењу, а за викенд ветар ће бити у скретању на северозападни.

Јутарња температура биће углавном од 12 до 18°C, а максимална дневна од 21 до 27°C, у Београду од 23 до 25°C.

С обзиром на то да је просек максималне температуре за почетка јуна у Србији од 24 до 27°C, видамо да ће оне седмице бити углавном око или мало испод просечних вредности.

Због повећане релативне влажности ваздуха, биће и веома спарно и неугодно.

Због очекиваних грмљавинских процеса, ове седмице препоручује се опрез на отвореном и избегавање боравка на критичним местима.

Опрез ће бити неопходан и у саобраћају, нарочито при грмљавинским олујама и непогодама и тада вожња треба да се прилагоди временским условима, али и условима у саобраћају.

У току ове седмице широм Србије могло би да падне од 10 до 30 милиметара кише по квадратном метру, локално и преко 50 мм, па ће на мањим токовима, рекама и потоцима постојати опасност од мањих поплава и бујица, а на појединим локацијама поплаве и бујице се очекују због немогућности да одоводни и канализациони системи прихвате веће количуне атмосферске воде у кратком временском интервалу.

На већим рекама попут Дунава и Саве очекује пад водостаја и нема опасности од поплава.

Према тренутним прогнозама, ове седмице не очекује се стабилизација времена.