Прочитај ми чланак

Ацу Босанца у СБПОК привели са лисицама, после пар сати изашао као ослободилац

0

На све личи, осим на то да је београдски угоститељ Александар Кајмаковић (47), на информативни разговор у истрази финансијских токова криминалне групе Вељка Беливука, познатијег као Веља Невоља, одведен као грађанин и у ком својству је, бар како кажу надлежни, саслушан!

Кајмаковићу, београдској чаршији познатом и као Аца Босанац, судећи по фотографијама које је објавио МУП Србије, у уторак су специјалци упали у његов ресторан у Новом Београду, оборили га на под и ставили му лисице и након тога одвели на саслушање у просторије Службе за борбу против организованог криминала.

Foto:Instagram/aleksandar_kk

Одмах после његовог одвођења, бројни режимски медији су објавили да је он ухапшен, да би неколико сати након тога изашао сам из прострорија СБПОК-а.


То његово пуштање унело је додатну заврзламу да ли је био ухапшен или не, а агенција Тањуг пренела је да им је у Тужилаштву за организовани криминал речено да је он „саслушан као грађанин“ и то у „оквиру пред истражног поступка у коме се испитију финансијски токови криминалних активности организоване криминалне групе Вељка Беливука и Марка Миљковића“. Тај предистражни поступак се, како је речено овој агенцији, води паралелно са истрагом против организоване криминалне групе Беливука и Миљковића.

Управо ти наводи уносе и недоумицу у то зашто је, ако је саслушаван као грађанин, у СБПОК одведен са лисицама на рукама. У таквим случајевима обично се грађанину уручи позив, и тачно време и место где да се појави да да изјаву, или пак могу рецимо двојица полицајаца да му приђу на улици и замоле га да пођу са њима. Без икакве буке. Све оно што овде није урађено и што уносу сумњу да је Кајмаковић у првом моменту био осумњичен.

Могуће је да је током информативног разговора разоткрио неке ствари и понудио доказе о финансијским токовима не само чланова крими-групе Веље Невоље, већ и њихових сарадника из система, па му „променио статус“, постао грађанин и после саслушања отишао кући.

А његова изјава са саслушања која се појавила у провладиним медјима, помињање не само Беливука, већ и бившег министра полиције Небојше Стефановића, његовог кума Александра Папића, некадашње државне секретарке МУП-а Дијане Хркаловић и још актуелног председника Фудбалског савеза Србије Славише Кокезе, указује на то да је имао материјала за „промену статуса“.