СРБИ „СРУШИЛИ“ ШТУТГАРТ: Костић два гола, Јовић један

0

Фудбалери Ајнтрахта из Франкфурта савладали су Штутгарт на свом терену резултатом 3:0, а у главној улози су били српски фудбалери.

Ајнтрахт је у 27. колу немачке Бундеслиге уписао веома важан тријумф, који их је оставио на позицији која води у Лигу шампиона наредне сезоне, а и њихов заостатак за Разенбал Лајпцигом остаје два бода.

Пред крај првог полувремена, тачније у 45. минуту утакмице, Ајнтрахт је дошао до вођства преко Филипа Костића, иначе фудбалера Хамбурга (и бивши фудбалер Штутгарта) који је на позајмици у Ајнтрахту из Франкфурта. Костић је лепо пратио акцију свог тима, са левог бока је натрчао на један одбитак и „спаковао“ лопту у гол.
Можда вас занима

Будућност сјајним другим полувременом изједначила на 1-1!

Федерер освојио титулу у Мајамију

Марк Маркес је краљ Аргентине, малерозна Јамаха

У другом полувремену, Ајнтрахт долази и до другог поготка, а стрелац је поново био српски фудбалер, Филип Костић. Контра Ајнтрахта је окончана голом у три потеза, пошто је Костић без већих проблема по други пут савладао Рон Роберт Зилера.

На коначних 3:0 поставља још један српски фудбалер, сада је у питању био некадашњи нападач Црвене звезде, Лука Јовић, који се лепо убацио на другој стативи и унутрашњим делом стопала постигао трећи и победоносни гол за свој тим.