НБА: Јокић уписао нови трипл-дабл; Бобију овације, Богдан донео победу Сакраменту

0

Денвер је први научио оно у шта ће се остатак НБА лиге брзо уверити: Филаделфија ће да буде проблем! Сиксерси су представили свој реновирани тим, појачан Тобијем и Бобијем, пред егазтираним навијачима и у дербију вечери, и поред новог трипл-дабла Николе Јокића, савладали Нагетсе резултатом 117:110.

Денверу је ово био трећи везани пораз, уз само једну победу на последња четири гостовања.

Јокић јесте одиграо још једну сјајну партију и забележио 11. трипл-дабл ове сезоне, али један други Србин завредио је много више пажње навијача у Филаделфији – Бобан Марјановић добио је овације када је први пут ушао у игру за нови тим, у који је стигао, заједно са Тобајасом Херисом у трејду из Клиперса.

Боби је играо 15 минута и постигао четири поена (2-3 за два, шутнуо је и једну тројку – и промашио), имао два скока, блокаду и изгубљену лопту.

Сакраменто (29-26) – Мајами (25-28) 102:96

С друге стране, Јокић је за 11. трипл-дабл ове сезоне било потребно 35 минута: 27 поена (10-17 за два, 1-5 за три, 4-4 пенали), 10 скокова, 10 асистенција, три украдене, али и четири изгубљене лопте.

Меч је одлучен у последњој четвртини, после бројних тамо-вамо серија – Фила је добила прву четвртину са плус 10, али су Нагетси у других 12 минута одговорили идентичном мером (33:23) за поравнат резултат на полувремену (56:56). На улазу у последњу четвртину Филаделфија је имала пола коша предности, а четири минута пре краја стигли смо до 103:103, када је меч, у ствари, и одлучен.

Наиме, Бен Симонс је искористио неспоразум у одбрани Денвера и лако поентирао, да би на другој страни Џоел Ембик “скинуо” са закуцавања Малика Бизлија и одбио било какву најаву повратка Јокића и дружине.

– У четвртој четвртини нисмо одиграли добру одбрану, притом нисмо погодили доста отворених шутева и у комбинацији са тим нисмо могли да добијемо утакмицу. У трећој четвртини играли смо веома добро, посебно у одбрани, са доста енергије, али то нисмо успели да пренесемо у последњих 12 минута – рекао је после меча Јокић.

Наш ас био је упитан и о новим играчима у екипи Сиксерса попут Марјановића и Тобајаса Хериса.

– Тренутно имају веома опасан тим и када се то још мало посложи биће веома добри – закључио је Јокић.

Најефикаснији играч меча био је Џеј Џеј Редик који је за победнике убацио 34 поена. Џејми Батлер је додао 22, а Џоел Ембид је имао дабл-дабл учинак: 15 поена и 12 скокова. На другој страни, Јокић је био најефикаснији са 27, Џамал Мареј постигао је 23 поена, а Вил Бартон 14.

КИНГСИ У ПЛЕЈ-ОФ ИЗДАЊУ „Каснили“ за Мајамијем 17 поена, а онда су Богдановић и Хилд преузели контролу

Сакраменто Кингси настављају тихи поход ка повратку у елитно друштво екипа које играју плеј-оф, а прошли пут су у томе успели пре 13 година. У ноћи између петка и суботе „страдао“ је и недорастао Мајами Хит, након заостатка од 17 поена који су изабраници Дејва Џегер избрисали и славили са 102:96.

„Краљеве“ је предводио Бади Хилд са 23 поена и седам скокова, а посебно су била значајна његова слободна бацања која је погодио на 17 секунди до краја сусрета. Сакраменто је у последњу деоницу ушао са заостатком од 11 поена, али су паметном игром и исправљањем „ситница“ на којима су грешили током читавог меча успели да дођу до тријумфа.

Богдан Богдановић је имао још једну изузетно запажену партију, а бројке до којих је дошао (16 поена, пет скокова и четири асистенције) говоре да се налазио свуда по терену. Као и Хилд и он је погађао слободна бацања када је требало у последњим минутима, па су „краљеви“ успели да преокрену заостатак и са серијом од 9:0 у последња два минута запечатили победу. Други наш ас Немања Бјелица убележио је четири поена и три скока за тек 11 минута проведених на терену, па показује да му је форма у благом паду.

Читава јавност је остала у страху када се при крају прве деонице Двејн Вејд незгодно дочекао и главом ударио о паркет. Одмах се ветеран ухватио за главу, окренуо на стомак и прегледао га је клупски лекар. Отишао је у свлачионицу где су покушали да утврде да ли је активна легенда НБА лиге доживела потрес мозга.

– Не сећам се шта се десило. Само знам да сам кренуо на скок и завршио на задњици, а онда је моја глава ударила о паркет. Ипак, утврдили су да нисам имао потрес мозга. Већ сам урадио много тестова – рекао је након сусрета Вејд.

Деби Харисона Барнса је прошао прилично мирно јер је за 37 минута постигао 12 поена(3/9 шут из игре) и ухватио седам скокова, а непосредно пред сусрет су Кингси потписали десетодневни уговор са Коријем Бруером, који је био седми пик на драфту 2007. године.