ЕВРОКУП У КОШАРЦИ: Партизан има шансу за пролаз даље

0

Црно-бели изненадили Асвел у Лиону и са озбиљним такмичарским мотивом улазе у последње коло

Партизанова европска нада наставља да живи! Црно-бели су као гости победили Асвела са 78:75 у деветом колу групне фазе и сачували шансу да евентуалним тријумфом против Турк Телекома избори пласман у Топ 16 фазу Еврокупа.

Ово је Партизану трећа победа у групној фази такмичења, а претходне две остварио је против Зенита и Трента. Ипак, какве су шансе Партизана у последњем колу дефинитивно ће се знати након утакмице Турк Телекома и Трента која је на програму у среду.

Није могло без драме, иако су црно-бели имали плус седам (76:69). Две изгубљене лопте за кратко време, па два промашена слободна бацања Џока Лендејла и Асвел се потпуно вратио у живот на 17 секунди пре краја утакмице.

На крају је мирна рука Вање Маринковића ипак осигурала победу Партизану који је опет почео да диже форму, а почео је очигледно и озбиљније да се види тренерски печат Андрее Тринкијерија. Тројица играча Партизана су имала по 15 поена – Џок Лендејл, који је одиграо у одбрани можда и најбољи меч од доласка у Партизан, Алексеј Николић и Маркус Пејџ.

На другој страни, традиционално расположен против црно-белих био је Миро Билан са 17 поена и седам скокова.

Још једном је Партизан одиграо веома добро у првом полувремену, јер је малтене од првог судијског подбацивања контролисао оно што се дешавало на терену.

Овај пут Тринкијери се одлучио за тандем Лендејл-Гагић под кошем и та комбинација је прилично добро функционисала. Успео је да изненади колегу из Асвела овим потезом, а Партизан је константно имао предност. Највећа је била девет поена.

У завршници првог полувремена разиграо се и Маркус Пејџ, таман када је Асвел већ почео да проналази решење за центарски тандем Партизана. Ваља напоменути и да је капитен Новица Величковић имао одличну мини-ролу, али је у наставку ипак пао.

А онда је дошла та фамозна трећа четвртина, која је у досадашњем току сезоне већ много пута дошла главе црно-белима. Асвел је затегао игру у одбрани, а у нападу се пре свих, разиграо Мантас Калнијетис.

Да није било Алексеја Николића, Партизан би био у озбиљнијем резултатском минусу од оног једног поена на крају треће деонице. Видело се једноставно да су Београђани почели да падају.

Ипак, пробудили су се Вања Маринковић и Раде Загорац и Партизан је дошао у последњој деоници до четири поена предности (65:61), али је онда упао у проблем јер нико није могао да постигне кош.