НБА: Јокићев нови дабл-дабл, Бјелица најболји у скоку, а Богдан сјајно асистирао

0

Кошаркаши Денвера доживели су девети пораз у сезони, наспрам до сада 17 остварених победа, а била је боља Атланта са 106:98 (25:35, 26:21, 35:21, 20:21).

Ипак, то није спречило нашег Николу Јокића да пружи још једну солидну партију на паркетима НБА лиге.

За 32 и по минута проведених у игри, уписао је 15. дабл-дабл у сезони, убацио 24 поена, ухватио 11 лопти и на све то додао седам асистенција.

Шут за три поена га није служио (0/2), док су му бацања (6/7) и покушаји за два (9/17) ишли много боље.

ЛА Клиперс (16-9) – Мајами (11-14), 98:121

Већ на полувремену се знало да иде ка новом дабл-дабл учинку, јер је након 24 минута игре имао 17 поена, седам скокова, четири асистенције и две украдене.

Наредни меч Денвер игра у ноћи између понедељка и уторка, према нашем времену с почетком у три сата ујутру, а екипа из Колорада гостује Мемфису.

Богдан асистенцијама дизао публику на ноге, Бјелица најбољи у скоку, Боби убацио осам поена

Кошаркаши Сакрамента изгубили су у гостима од Индијане са 107:97, у мечу у којем је наш играч Богдан Богдановић имао доста луцидних потеза, док је Немања Бјелица био најбољи у скоку у свом тиму.

Иако су Кингси одиграли изванредну прву четвртину, мало су стали у другој деоници, па су на полувреме отишли са два поена у минусу – 52:54. Домаћин је наставио да игра на високом нивоу, па ни одлични потези Богдановића, ни доминирање Бјелице испод коша нису били довољни за победу.

Богдановић је за 33 минута на паркету постигао 11 поена, имао је три скока, шест асистенција, три украдене лопте и једну блокаду.

Публику је дизао на ноге перфидним додавањима, али и погођеним шутевима за три поена из немогућих ситуација.

Немања Бјелица је играо 27 минута, забележио је шест поена, чак 12 скокова, две асистенције и имао је једну украдену лопту.

Најефикаснији кошаркаш у Сакраменту био је Бади Хилд са 20 постигнутих поена, док је на другој страни то био Тадеус Јанг, 20. У Индијани одличну сезону има и Бојан Богдановић, који је један од најбољих играча Пејсерса, а у сусрету са нашим Богдановићем имао је 18 поена, четири скока и две асистенције.

У поразу Клиперса од Мајамија 121:98, наш кошаркаш Бобан Марјановић играо је 13 минута, постигао осам поена, имао четири скока и једну украдену лопту. Милош Теодосић није добио минутажу на дуелу са Хитсима.

ПОМОЗИТЕ РАД СРБИН.ИНФО ДИНАРСКОМ УПЛАТОМ – КЛИКНИТЕ ОВДЕ!