ЗВЕЗДА ТРЕСЛА МРЕЖЕ И ПРЕЧКЕ! Шампион прегазио Крушевљане на „Маракани“ (ВИДЕО)

0

Непобедива је Црвена звезда и после 20. кола Суперлиге! Српски шампион је прегазио Напредак на "Маракани" пред дуел са Париз Сен Жерменом у Лиги шампиона - 3:0

Поред три гола, погодили су играчи Звезде два пута пречку, а промашили су и неколико колосалних шанси, па је победа могла да буде много убедљивија.

Очекивао се много снажнији отпор „чарапана“, међутим, већ у 13. минуту када је Симић постигао водећи гол за Звезду, све дилеме око победника су биле решене.

Без обзира што је Напредак у другом полувремену играо боље, био опаснији, конкретнији, баш је у том делу примио још два гола.

Ел Фарду Бен је наставио голгетерску серију, што може да храбри навијаче и тренера Милојевића пред дуел са ПСЖ-ом у уторак.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – НАПРЕДАК 3:0 (1:0)

Стрелац: Симић у 13, Вешковац аутогол у 61. и Бен у 79. минуту.

Стадион: „Рајко Митић“. Судија: Александар Васић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић, Стојковић, Дегенек, Гобељић, Родић, Јованчић (од 62. Јовичић), Крстичић, Ебисилио, Симић, Бен (од 62. Марин), Павков (од 75. Боаћи).

НАПРЕДАК: Петровић, Костић, Боранијашевић, Маринковић, Н. Петровић, Вешковац, Баха (од 81. Ескић), Вулић, Аливодић (од 78. Зец), Ндаје (од 14. Рушевић), Вукановић.

ТОК МЕЧА:

87′. Гол Боаћија, али је поништен због офсајда.

85′. Шут Вулића са ивице шеснаестерца, али је изблокиран.

79′. ГОЛ! Чашћавају Крушевљани шаком и капом! Велика грешка гостију и изгубљена лопта на својој половини, које се докопао Бен и лако погодио за 3:0.

77′. Оштар центаршут левог бека Петровића ка шпицу Аливодићу, али је и тај напад Напретка прочитао голман Звезде Поповић.

67′. Снажан ударац Јовичића са 18 метара, лопта је отишла преко гола.

61′. ГОЛ и то АУТОГОЛ! Невероватан кикс Вешковца, који је био сам на петерцу и неодлучан како да избије лопту, на крају је послао у своју мрежу – 2:0.

60′. ШАНСА! Поново велика прилика за Симића, који је у контри добио дугу лопту, изашао је сам на голмана Напретка и шутирао право у њега!

57′. ШАНСА! Павков је грудима спустио лопту Симићу и гурнуо га у шансу, али је ударац био очајан, завршио је далеко од гола.

54′. Контра Напретка четири на три и лош завршни пас Вукановића, који је упропастио акцију.

52′. Милош Вулић је опробао ударац из слободњака са 18 метара, погодио је Ебисилија у главу.

Старспортпхото©
Крај првог полувремена

45′. Гол Павкова, али је поништен због офсајда!

44′. ШАНСА! Најбоља прилика за Напредак! Аливодић је био у одличној шанси, шутирао је поред гола!

42′. ПРЕЧКА! Поново је Звезда уздрмала оквир гола Напретка, овог пута Ебисилио из слободног ударца.

38′. Умало проблем за Крушевљане, Вешковац је вратио кратку лопту голману Петровићу, али је он ипак успео да је стигне пре Павкова.

33′. ШАНСА! Ебисилио је поново би у доброј прилици, одлучио је да шутира са 14-15 метара – поред гола.

32′. Прети Напредак, Вукановић је био испред гола Звезде, пробао да упосли неког од саиграча, али ништа.

27′. Велики ватромет на северној трибини, зато је данас 27 година откако је Црвена звезда постала првак света.

26′. Лоренцо Ебисилио је опробао ударац са 18 метара, лопта је заљуљала горњи део мреже.

20′. ШАНСА! Још једна прилика се указала за Павкова, није добро захватио лопту, која је завршила поред гола.

18′. ПРЕЧКА! Велика шанса после корнера, Милан Павков је погодио пречку!

17′. ШАНСА! Бен је имао одличну прилику, али се није лепо наместио и док је трајало до „подешавање“, стигао је Маринковић да га изблокира.

16′. Гости су имали контру, центрирао је Вукановић ка Аливодићу, ипак недовољно прецизно.

13′. ГОЛ! Води Црвена звезда, стрелац је Вељко Симић – 1:0! Велику грешку направио је голман гостију Петровића, који је не претерано прецизан ударац „спровео“ у свој гол.

10′. Боранијашевић је хтео да центрира, лопта му је прешла преко ноге и завршила тик изнад пречке звездиног гола.

5′. У налету је био Симић ка голу Напретка, Баха ха је оборио испред шеснаестерца и добио жути картон. Бен је шутирао – високо преко гола.

3′. Први солидан напад Звезде, центаршут на Павкова, који је замало закаснио на лопту.