ЛИГА ШАМПИОНА: Лудачки преокрет Јунајтеда за четири минута, Тадић јунак Ајакса!

0

Манчестер јунајтед шокирао је Јувентус у 90. минуту утакмице и тријумфовао 2:1 са два поготка за четири минута у 4. колу Лиге шампиона, док су немилосрдни према својим ривалима били Сити и Реал Мадрид, а Душан Тадић спасао је Ајакс пораза против Бенфике 1:1

У мечу Х групе Манчестер јунајтед је губио до 86. минута утакмице а онда са два гола прокренуо и тријумфовао са 2:1. Кристијано Роналдо начео је бивши клуб у 65. минуту.

Имали су црно-бели још неколико сјајних прилика, Јунајтед је деловао безопасно и чинило се да ће доживети нови пораз. Али у 86. минуту Мархез је мајсторијом изједначио на 1:1. Само четири минута касније потпуни шок! Јунајтед је аутоголом Бонућија који је несрећно скренуо лопту у своју мрежу победио са 2:1.

Реал је декласирао Плзен са 5:0. Победу су Мадриђани у Чешкој обезбедили за 20 минута игре. Већ у 23. било је 2:0 пошто су Бензема и Каземиро два пута за два минута затресли мрежу домаћина. Француз је у 37. повећао предност на 3:0, а Бејл дефинитивни решио меч пет минута пре краја полувремена. У наставку се и Крос уписао у листу стрелаца.

Сити је у групи Ф прегазио Шахтјор са 6:0. Већ након првог дела игре имао је два гола предности, прво је погодио Силва па Жезус са пенала који је на кварно изнудио Стерлинг. Нападач Ситија је у 49. повећао вођство на 3:0, а Жезус са још два поготка до краја комплетирао сјајну партију хет-триком.

Бајерн је у групи Х био бољи очекивано од АЕК-а 2:0. Баварци су начели госте у 31. минуту пошто их је частио наш Чаушић који је скривио пенал, а Левандовски такав поклон не одбија.

Сјајни нападач Бавараца је меч окончао са два поготка пошто је у другом полувремену потврдио победу домаћина.

Поготком нашег Душана Тадића Ајакс је избегао пораз у Португалу од Бенфике – 1:1. Домаћин је први дошао до гола после пола сата игре преко Жонаса. Али, нису Холанђани одустајали, а тадић је у наставку меча погодио за изједначење – 1:1. Прихватио је једну дугу лопту прошао голмана и из мртвог угла ћушнуо је преко линије за коначних 1:1!

Лион је на свом терену имао два гола вишка против Хофенхајм али је на крају било 2:2.

Набил Фекир и Тангуј Ндомбеле су донели домаћину 2:0 већ на полувремену.

Касим Адамс је почетком наставка зарадио други жути картон и чинило се да повратка за бундеслигаша нема. Међутим, тако нису мислили Немци. Крамарић је изједначио у 65, а у другом минуту надокнаде Кадерабек је оставио наду Немцима за пролаз даље.