СВЕТСКИ КУП у ВАТЕРПОЛО: „Делфини“ растурили Амере, сад нек се спреме Хрвати

0

Након две утакмице репрезентација Србије има максималан учинак у групи Б.

Репрезентација Србије у ватерполу је данас успела да слави и против Сједињених Америчких Држава са веома убедљивих 14:8 (6:3, 3:1, 3:0 и 2:4) и тако је стигла до друге победе у исто толико мечева на Светском купу у Берлину.

Следи утакмица против Хрватске где ће наш тим покушати да стигне до првог места у групи.

У овом мечу је фантастичан био Душан Мандић који је доминирао на старту меча. Са три гола из три покушаја је успео да донесе Србији 3:1, а до краја прве деонице успели смо да стигнемо и до 6 голова.

Друга деоница је кренула без голова у првих пар минута, а онда је Мандић својим голом из петерца успео да повиси на 7:3.

Повели смо и са пет голова разлике до краја полувремена, да би почетком треће деонице головима Стојановића, Суботића и Рашовића Србија решила питање победника пошто је повела са 12:4.

Десет минута је скоро требало Американцима да постигну гол и да стигну тако до петог у овом мечу, али је већ било касно да се било шта промени када се ради о бодовима, Србија је одавно већ хитала ка победи, посебно након новог, петог гола Душана Мандића за 13:5.

На крају смо видели и благо опуштање „Делфина“, али без неких великих последица.

Мандић је био најефикаснији у Србији са пет голова, Суботић је имао три, а Рашовић и Стојановић су постигли по два.