Бата Мирковић покренуо „Парни ваљак“ – Партизан славио у Данској

0

Фудбалери Партизана одиграли су најбољи меч ове сезоне и савладали Норшелан 2:1 (1:0) на гостовању, у првом мечу 3. кола квалификација за Лигу Европе.

Норшелан (Ден) – Партизан (Срб) 1:2 (0:1)
Расмусен 70 – Гомеш 10, Закарић 64

Стадион „Право на снове“, Фарум (10.300)
Гл. судија: Алехандро Хозе Ернандес Ернандес (Шпанија)

Норшелан (4-3-3): Ларсен – Мини, Сковгорд, Хансен, Бартолец – Андерсен, Нелсон, Кристенсен – Дамсгорд, Сков Олсен, Ригорд Јенсен

Партизан (4-2-3-1): Стојковић – Н. Р. Милетић, Валијенте, Марковић, Н. Г. Милетић – Косовић, Здјелар – Закарић, Јанковић, Пантић – Гомеш

Црно-бели су до велике победе у Данској стигли погоцима Рикарда Гомеша у десетом и дебитанта Горана Закарића у 64. минуту.

Утисак је покварио кикс одбране у 70. минуту који користи резервиса Матијас Расмусен те смањује резултат на 2:1 и довео Норшелан у бољу позицију уочи реванша у Београду.

Реванш меч је за седам дана у Хумској 1, а бољи тим ће у плеј-офу за пласман у Лигу Европе играти са победником двомеча између турског Бешикташа и аустријског ЛАСК-а из Линца.