„ДЕЛФИНИ“ ПОТОПИЛИ СЛОВАКЕ! Српски ватерполисти оверили прво место у групи!

0

Ватерполисти Србије декласирали су Словачку и оверили пласман у четвртфинале Европског првенства са првог места у групи Д.

‘Делфини’ су у јутарњем термину у Барселони одиграли онолико колико им је било потребно и славили резултатом 13:5 (5:1, 3:3, 2:1, 3:0).

Све је већ било решено после првих осам минута јер су наши репрезентативци имали предност од 5:1, што је била сасвим добра залиха да се опуштеније одраде следеће три четвртине.

Изабраници Дејана Савића су почели веома концентрисано у одбрани, били ефикасни у нападу и лако потврдили епитет фаворита. То је било довољно, упркос паду концентрације у следеће две четвртине када су противници запретили и успевали да парирају, али тријумф ни у једном тренутку није долазио у питање.

Филип Филиповић, Милан Алексић, Никола Јакшић, Сава Ранђеловић, Душан Мандић и Милош Ћук постигли су по два гола, док је један додао Немања Вицо.

С друге стране, најбољи код Словака био је двоструки стрелац Лукаш Дурик, а по једном су се у стрелце уписивали Михал Урадник и браћа Марош и Марек Ткач.

Овим тријумфом је Србија оверила четвртфинале и себи обезбедила три дана одмора, што је веома важно у оваквом формату такмичења.

Још није познато ко ће нам бити ривал, пошто се чека победник плеј-офа између другопласиране екипе из групе А и трећепласиране из групе Ц.

Та утакмица је на програму у уторак, 24. јула, а термин ће бити накнадно познат.

IV четвртина:

8′ Душан Мандић се други пут уписује у листу стрелаца и поставља коначних 13:5 против Словачке.

7′ Србија је одбранила још једног играча мање, а онда је Митровић покушао да се упише у листу стрелаца, зауставила га је пречка.

6′ Након брзе серије голова Савићеви играчи су промашили два узастопна напада, али ни Словаци то нису успели да казне.

4′ Ћук опет са леве стране веома ноншалантно погађа ближи угао и Србија води 12:5.

3′ Попут треће четвртине, и четврта је почела нешто мирнијим ритмом у нападу, али су српски репрезентативци то брзо прекинули на истеку трећег минута. Филиповић је лепо видео да је Јакшић упливао и остао сам, дао му лопту, а он сигурно погодио за 11:5.

1′ Трећи пут су ‘Делфини’ први стигли до лопте, али је Ћуку свиран фаул у нападу, упркос томе што је он добио ударац у лице.

III четвртина:

8′ Ћук користи брзу транзицију у напад и лошу поставку Словака, постиже нови гол и Србија води 10:5, што је био и резултат после 24 минута.

7′ Коначно је прекинут црни низ ‘Делфина’ – Ранђеловић се идеално отворио на левој стативи, добио лопту на време и рутински погодио супротни угао за 9:5.

5′ Временом је нашим играчима опадала концентрација и то је сада искористио Лукаш Дурик да својим другим поготком смањи на -3. Рашовић је покушао да експресно врати гол, али није искористио играча више и остало је 8:5.

4′ Настављен је „пост“ у трећој четвртини, после скоро четири минута није постигнут нити један гол, па је резултат и даље 8:4 з Србију.

2′ По један нереализован напад на обе стране – Прлаиновићев ударац је одбранио Хоферича, али се један од најбољих ватерполиста свих времена исправио и украо лопту противнику у следећој акцији.

1′ Виктор Рашовић брже је испливао и тако на добар начин отворио свој наступ на овом сусрету.

II четвртина:

8′ Поново је четвртина завршена голом Словака – Лукаш Дурик је искористио неопрезност одбране и донео 8:4 на полувремену.

6′ У финишу друге четвртине виђена је занимљива ситуација, када је ривал успео да трећи пут затресе мрежу Митровића. То је учинио Марош Ткач и то на занимљив, фудбалски начин, пошто је главом погодио за 8:3.

5′ Немања Вицо постиже први погодак на утакмици и доноси +6.

3′ Успела је Словачка да парира Србима и преко Михала Урадника смањи резултат, али је већ у следећем нападу наш тим изборио петерац, а најстрожу казну сигурно је извео Филип Филиповић – 7:2.

2′ Алексић наставља где је стао у првој четвртини – финта, савршен ударац од стативу и Србија води 6:1.

1′ Сада су ‘Делфини’ дошли до лопте пливањем, пре него што је Пијетловић направио фаул пред голом.

I четвртина:

8′ Тек у последњем минуту прве деонице пала је концентрација играчима Дејана Савића. Митровић није успео да заустави ударац Марека Ткача који му је прошао кроз руке. После прве четвртине Србијас води 5:1.

7′ Словаци нису успевали да реализују ни нападе када су имали играча више, то су кажњавали Сава Ранђеловић и Душан Мандић који доносе великих 5:0.

5′ Зона ривала је била погодна да се Срби „размашу“ – Филиповић снажно кроз блок погађа за 3:0.

4′ Одбранили су наши ватерполисти играча више, потом они добили бројчану предност у нападу, што Милан Алексић лако користи – 2:0.

3′ После два неискоришћена напада, Вицо је одвукао чуваре у зону, а то искористио Никола Јакшић и са полудистанце погодио за 1:0.

1′ Словаци су били бржи у пливању и имали први напад, али је Милош Ћук био одличан у одбрани и узео лопту. Исти играч је покушао ударцем, када се лопта од воде одбила преко гола.