РОНАЛДО СПАСАО БЛЕДИ ПОРТУГАЛ и елиминисао Мароко!

0

Фудбалери Португала остварили су прву победу на Мундијалу, пошто су у другом колу групе Б савладали Мароко са 1:0.

Португал (4-4-2): Патрисио – Седрик, Пепе, Фонте, Гереиро – Вилијам Карваљо, Жоао Марио, Мутињо, Бернардо Силва – Гуедеш, Роналдо

Мароко (4-2-3-1): Ел Кађуи – Дирар, Бенатија, Да Кошта, Хакими – Ел Ахмади, Бусуфа – Амрабат, Беланда, Зијех – Бутаиб

Једини погодак на мечу постигао је Кристијано Роналдо, који је у већ у четвртом минуту савладао чувара мреже Марока.

Екипа Фернанда Сантоша овом победом дошла је у веома добру прилику да се пласира у наредну фазу, пошто сада имају четири бода.

Са друге стране, Мароко је доживео други порази изгубили су шансе да се прођу даље јер немају нити један бод из два меча.

Други меч групе играју Шпаније и Иран од 20 часова.

Ток меча:

90+4. минут – Крај утакмице

90+1. минут – Нова шанса за Мароко, али је шут Дијаша је изблокиран у последњем тренутку

85. минут – Роналдо је опао у казненом простору марока! Било је контакта, али судија није ништа свирао, а ни гледао видео асистенцију.

84. минут – Слободан ударац за Португал! Роналдо је шутирао са ивице шеснаестерца, али је лопта погодила живи зид

78. минут – Слободан ударац за Мароко, али Бенатија главом није био довољно прецизан

65. минут – За 20 минута игре екипа Португала готово да није прешла половину терена. Мароко игра много боље

56. минут – ДВЕ ПРИЛИКЕ ЗА МАРОКО! Везни фудбалер Морока Јоунес Беланда покушао је шутем са 16 метара да савлада Патрисија. Ипак, голман Португала сигурно је реаговао. затим је исти играч неколико десетина секунди касније покушао главом! Опет је голмнан Португала успео да сачува мрежу.

50. минут – Мароко је конкретнији у наставку меча, међутим за сада без већих шанси. Португал чека контре.

46. минут – Утакмица је настављена

Друго полувреме

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА! После првих 45 минута игре Португал води 1:0. Стрелац јединог гола на мечу био је Кристијано Роналдо!

40. минут – Бенатиа добија жути картон због оштрог старта над Роналдом!

39. минут – Сјајна шанса за Португал! Кристијано Роналдо је сјајно упослио Гуедеша, али је Мунир сјајно интервенисао.

36. минут – Португалци су се ослободили притиска…

31. минут – Слободан ударац за Португал! Покушао је Роналдо, али лопта је погодила живи зид!

27. минут – Мароко је тренутно бољи тим. Лавови нпадају, имају иницијативу, али Португал се за сада успешно брани и вреба прилику из контре.

19. минут – Мароко је преузео иницијативу! Бутаиб је лепо повукао, проследио за Зијеха, овај ушао у шеснаестерац и покушао да шутира, али његов ударац изблокирао је Пепе.

12. минут – Одличан почетак утакмице! Ређају се шансе на обе стране. Запретили су и Мароканци, али је Руи Патрисио сјајно реаговао.

9. минут – КАКВА ШАНСА! Мало је недостајало да Кристијано дуплира предност Португала! Његов ударац прохујао је тик уз десну стативу.

4. минут – ГОЛ! ПОРТУГАЛ ВОДИ 1:0, СТРЕЛАЦ ЈЕ КРИСТИЈАНО РОНАЛДО! Феноменални Португалац наставио је голгетерску серију. Роналдо је сјајно захватио лопту главом после центаршута из корнера! Четврти гол Португалца на Светском првенству у Русији!

1. минут – Утакмица је почела!

Португал дели другу позицију на табели, Мароко без бодова

Актуелни шампион Европе је у спектакуларном мечу одиграо нерешено са моћном Шпанијом 3:3. Кристијано Роналдо је блистао на старту Мундијала. Забележио је хет-трик и нема сумње да ће и дана учинити све да настави голгетерску серију на СП.

С друге стране, Мароко је доживео пораз на старту. Иран је успео да савлада популарне „Лавове са Атласа“ минималним резултатом 1:0.