• ШВЕЂАНИ НА МИШИЋЕ: Савладана Јужна Кореја поготком из пенала (ВИДЕО)

ШВЕЂАНИ НА МИШИЋЕ: Савладана Јужна Кореја поготком из пенала (ВИДЕО)

0

Тврда и тешка утакмица.

Фудбалери Шведске победили су селекцију Јужне Кореје са 1:0 у другој утакмици групе Ф.

Стрелац јединог гола за „Викинге“ био је Андреас Гранквист у 65. минуту са пенала.

Имала је селекција Јанеа Андресона иницијативу током читавог тока меча, претила преко расположеног Берка који је имао сасвим изгледну шансу у 21. минуту, али није успео да из „мртвог“ угла матира противничког голмана.

До одмора није виђен нарочито интересантан фудбал за неутралне навијаче, углавном се сводило на тешку борбу између два шеснаестерца у којој се назирало да би Корејанци могли да буду савладани.

У 63. минуту Ким је у свом казненом простору непрописно оборио Клаесона, те је судија након одгледаног ВАР снимка показао на белу тачку.

Два минута касније, искусни Андреас Гранвкист лагано погађа страну коју је Чо оставио неодбрањеном.

Покушавала је азијска селекција да да угрози Олсена, али осим јалове иницијативе и безидејне игре у нападу није показала много тога.

Ипак, у 92. минуту Корејци су могли до бода када је Хванг неометан тукао главом са 6, 7 метара, али је лопта отишла поред десне стативе гола Шведске.

Шведска: Олсен – Аугустинсон, Гранквист, Јансон, Лустиг – Клаесон, Ларсон (од 81. Свенсон), Екдал (од 71. Хиљемарк), Форсберг – Берг, Тоивонен (од 77. Телин).

Јужна Кореја: Чо – Ли Јонг, Јанг, Ким, Парк (од 28. Ким Мин Во) – Јае Сунг Ли, Ки, Коо (од 73. Ли Ву) – Хванг, Ким (од 66. Јунг), Сон.

У оквиру групе Ф Мексико је јуче победио Немачку са 1:0.

Наредно коло исте групе нам доноси дуеле између Немачке и Шведске, односно Јужне Кореје и Мексика.