Прочитај ми чланак

РУСИ РЕШИЛИ: Даћемо Сиријцима оружје које ће охладити усијане главе НАТО генерала!

0

Испорука противваздушних система С-300 Сирији, као и обука сиријских војника, у складу је са изазовима тренутне ситуације у тој земљи, изјавио је председник одбрамбеног комитета Савета федерације Русије Виктор Бондарев.

Он је такође рекао и да је стварање високоефикасног система противваздушне заштите у Сирији, која је у стању да осигура безбедност војске и цивилних објеката, могуће већ сада.

Бондарев је истакао и да ће испорука С-300 Сирији „отрезнити усијане главе НАТО генерала, али и не само њихове“.

Он је напад на Сирију оценио као агресију против суверене земље и подсетио да Сирија не располаже хемијским оружјем.

„Напад западних земаља на Сирију је то потврдио — да су заиста и нападнути објекти у којима се налазило хемијско оружје, уследиле би невероватне експлозије а отровне супстанце би се прошириле на читаву територију земље. Дакле, САД су још једном слагале међународну јавност“, истакао је Бондарев.

Претходно је и шеф руске дипломатије Сергеј Лавров изјавио да су напади западне коалиције на Сирију убедили Москву да Русија треба да размотри пружање сваке врсте помоћи сиријској војсци.

Подсетимо Русија је објавила дтаљну статистику која оруђа су коришћена у одбрани Сирије приликом најновијег напада Британије, САД и Француске.

Порртпарол Министарства одбране РФ, генерал Игор Конашенков је окрио је да су са 25 пројектила ракетно-топовског система Панцир-С1 оборили 23 „циља“. Ово значи да су само две ракете промашиле.

Према његовим речима Сиријци су из ракетног система Бук са 29 ракета оборили 24 агресорске. Из система „Оса“ сиријски ракеташи су са 11 ракета оборили пет „циљева“. Исти учинак имали су са 13 ракета испаљених са С-125.

Са Стрелом-10 оборили су три агресорске, а лансирали су само пет ракета.  Системом Квадрат, који је познат и као Куб, са 21 ракетом оборили су 11 „циљева“. Једино С-200 са осам ракета није оборио ништа

САД, Француска и Велика Британија извеле су ракетне нападе на сиријске владине објекте, који се, према њиховом мишљењу, употребљавају за производњу хемијског оружја. Током војне операције, оне су на Сирију лансирале више од 100 ракета, од којих су, према тврдњама руског Министарства одбране, 71 обориле снаге сиријске противваздушне одбране.

 

Председник Русије Владимир Путин назвао је војну операцију агресијом на суверену државу, подсећајући да хемијски напад у Сирији није потврђен.