ФАНТАСТИЧНИ МАТИЋ ЧУВА МУРИЊА – гол и асистенција

0

После шокантног испадања из Лиге шампиона од Севиље, Манчестер Јунајтед је успео да остане у конкуренцији за једини трофеј који му преостаје да се бори у наставку сезоне - ФА куп. Чета Жоеза Муриња победила је Брајтон - 2:0 (1:0) на Олд Трафорду и пласирала се у полуфинале најстаријег такмичењу на свету.

Најбољи актер меча био је српски репрезентативац Немања Матић. Прво је искусни везиста као да тацни упослио Белгијанац Ромелу Лукаку у 37. минуту који је са неколико метара главом закуцао лопту у мрежу гостију. У финишу меча, Матић је постигао други гол у дресу „ђавола“ и поставио коначних 2:0 за опет неубедљиву чету Жозеа Муриња. Српски репрезентативац је одлично пратиом центаршут Јанга и главом у стилу нападача затресао мрежу.

Први погодак у црвеном дресу Србин је постигао у Премијер лиги против Кристала Паласа у последњем минуту за победу Јунајтеда у Лондону – 3:2.

У полуфинале ФА купа пласирао се и Тотенхем после победе у гостима против Свонсија – 3:0.