ЛИГА ЕВРОПЕ Арсенал опет победио Милан, ЦСКА победио Олимпик у гостима (РЕЗУЛТАТИ)

0

Фудбалери Арсенала пласирали су се у четвртфинале Лиге Европе пошто су у Лондону савладали екипу Милана са 3:1 (1:1).

Екипа Арсена Венгера славила је укупним резултатом 5:1, пошто је у првом сусрету, у Милану, победила са 2:0.

‘Росонери’ су повели на Емирејтсу у 35. минуту када је Чаланоглу перфектним ударцем матирао Оспину за 0:1.

Међутим, само четири минута касније,Тобџије су изједначиле после спорне одлуке судије Ериксона, који је одлучио да после благог дуела Ериксена и Велбека покаже на белу тачку.

Прецизан с линије пенала био је поменути Дани Велбек. С тим резултатом се отишло на одмор, а Милан није успео да покаже бољу игру другом делу мечу што су домаћини знали да искористе.

Џака је с 25 метара донео предност ‘Тобџијама’, а коначан резултат поставио је Велбек у 86. минуту.

ЦСКА, који је елеминисао Црвену звезду у шеснаестини финала, сада је приредио изненађење и избацио Лион.

Иако су ‘Армејци’ поражени у Москви са 1:0, успели су головима Головина, Мусе и Вернблума да остваре важну победу и са 3:2 пласирају се у четвртфинале.

У последњем мечу, Салзбургу је успео да сачува предност од 0:1 против Дортмунда из првог меча и прође даље.