БОГДАН ПРАВИО ЧУДА НА ПАРКЕТУ: Богдановић одличан против Лејкерса

0

Кошаркаши Лос Анђелес Лејкерса победили су Сакраменто са 113:108 и прекинули низ од три пораза на гостовањима у НБА лиги.

Лејкерсе је предводио Кентавијус Колдвел Поуп са 34 поена од којих је постигао 17 у трећој четвртини. Он је постигао осам од укупно 17 „тројки“ Лејкерса, а имао је и седам скокова. Ајзеа Томас постигао је 17 поена, а Брендон Инграм 13 поена, седам скокова и осам асистенција.

Српски кошаркаш Богдан Богдановић играо је 30 минута за Сакраменто, постигао је 21 поен, уз шест скокова и четири асистенције. Бади Хилд постигао је такође 21 поен, а Вили Коули Стајн 18 поена и 15 скокова.

Голден Стејт је победио Оклахому са 112:81. Кевин Дурент предводио је актуелне шампионе са 28 поена, а Стефен Кари постигао је 21 поен, девет скокова, шест асистенција, уз три украдене лопте.

Први пут у последњих пет утакмица Оклахома није успела да постигне 100 поена. Тандер је 14 пута у последњих 16 утакмица постигао најмање 100 поена. Најефикаснији је био Расел Вестбрук са 15 поена, 12 скокова и седам асистенција, док су по 14 поена постигли Кармело Ентони и Стивен Адамс.

Минесота је победила Чикаго са 122:104. Екипу су до победе предводили Џеф Тиг са 25 поена, Ендру Вигинс са 23 поена и Карл Ентони Таунс са 22 поена и 13 скокова, што је био његов 53. „дабл дабл“ у сезони. Џамал Крофорд додао је 19 поена, укључујући и три „тројке“ у серији 16:2, којом је Минесота почела четврту четвртину.

Српски кошаркаш Немања Бјелица играо је 32 минута, постигао је осам поена, уз седам скокова и четири асистенције за Минесоту.

У екипи Чикага Зек Левин био је најефикаснији са 21 поеном, шест скокова и седам асистенција.

Портланд је победио Финикс са 106:104 поенима Демјана Лиларда 0,9 секунди пре краја утакмице. Лилард је меч завршио са 40 поена. У екипи Финикса, која је изгубила 14. пут у последњих 15 утакмица, најефикаснији је био Девин Букер са 30 поена.

Бостон је победио Њујорк са 121:112 и остварио другу победу у два дана од ол-стар викенда. Селтиксе је предводио Кајри Ирвинг са 31 поеном, девет скокова и осам асистенција. Треј Бурк био је најефикаснији у екипи из Њујорка са 26 поена.

Јута је победила Далас са 97:90 и остварила 12. тријумф у последњих 13 мечева, Филаделфија је била боља од Орланда са 116:105 и остварила седму узастопну победу, док је Мајами победио Мемфис са 115:89 и прекинуо низ од три пораза.