ЗВЕЗДИ СТИГЛА СЈАЈНА ВЕСТ из Загреба!

0

У дербију 19. кола АБА лиге, Цедевита је пред својим навијачима у Загребу савладала Будућност са 76:71 и тако пружила прилику Црвеној звезди мтс да од Подгоричана преузме прво место на табели уочи плеј-офа!

Прво полувреме протекло је у бољој игри Загрепчана. Пре свега се то односи на игру у одбрани екипе Јурија Здовца, па Подгоричани често нису имали решења у нападу, а пар пута нису ни успевали да шутирају за 24 секунде.

Цедевита је константно имала предност која је на полувремену износила “плус седам“ – 40:33.

Али, друго полувреме донело је другачију слику на терену. Будућност се пробудила у трећем кварталу, предвођена Гибсоном, Лендријем али и сјајно расположеним Алексом Илићем.

Будућност је успела да преокрене резултат у своју корист, а средином последњег квартала водила је и са 69:64.

Чинило се тада да Подгоричани иду ка победи, али онда су – сами себе победили! Изгубљене лопте Гордића, па промашени зицери Илића и Шеховића унели су конфузију у редове гостију, што је Цедевита умела да искористи.

Све дилеме решио је Крушлин на пола минута пре краја, када је погодио тројку уз прекршај, после чега је Цедевита отишла на недостижних 76:69.