ЕВРОЛИГА: Пукла стотка – Звезда растурила и Ефес!

0

Црвено -бели после феноменалне победе у Мадриду, потврдили су овај тријумф убедљивом победом над Ефесом

Кошаркаши Црвене звезде разбили су Анадолу Ефес у мечу 11. кола Евролиге са 100:81 (29:23, 21:21, 24:18, 26:19) и тако потврдили тријумф прошле недеље у Мадриду над славним Реалом.

Само овим тријумфом Звезда је потврдила ону победу у Шпанији и покренула се са последњег места табеле. Следеће недеље Звезда гостује Валенсији, где је редовно побеђивала, па дочекује Фенербахче.

Меч каријере у Евролиги одиграо је Џејмс Фелдин са 29 поена (7-9 за два, 4-7 за три), али је цео тим одиграо добро

– Код куће смо, ово је наш дом, другачија је атмосфера него у Арени. Надам се да ћемо играти до краја овде. Нисмо добили код куће дуго и леп је осећај – рекао је Фелдин после меча.

Црвена звезда је сада у добром ритму. После победе у Мадриду подигли су самопоуздање и поново одиграли добар меч и тријумфовали. Цео меч су били бољи ривал.

Као у и Шпанији и овога пута шут и тимска игра су пресудили. Звезда је опет феноменално шутирала тројке 14-28 које су и пресудиле.

То је и дало предност екип на почетку када су стекли прву предност 29:23. Звезда је већ у 15 минуту имала 7-10 шут за три поена и прву осетнију предност 41:29.

Једино што је Ефес успео да уради на мечу је да приђе на минус шест на полувремену 50:44. Чак 50 поена убачених у првих 20 минута показало је да је Звезда одлична у офанзиви.

Кључни моменат меча била је трећа четвртина и почетак последњег периода. Звезда је имала 74:62 на крају 30 минута игре, а онда је у првих пет минута последње направила серију 16-6 и преломила меч на 91:68.

Звезда је имала 15 изгубљених лопти, али то није утицало битно на игру.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Радичевић, Дангубић 10, Давидовац 6, Лазић 5, Антић 5, Добрић 10, Фелдин 29, Јанковић 6, Рочести 11 (7 ас), Лесор 9 (9ск) Јовановић, Бјелица 9

АНАДОЛУ ЕФЕС: Ледо, Меколум 8, Браун 6, батук, Демир, Мотум, Адам 12, Штимац 12 (8ск), Мурић, Драгић 14, Данстон 16, Симон 6.