„ОРЛОВИ“ СЕ МУЧИЛИ, ПА РАЗБИЛИ ГРУЗИЈУ! Пукла стотка, „нова“ Србија меље!

0

Пулени Александра Ђорђевића у дворани “Александар Николић” забележили и други тријумф у квалификацијама за СП

Друга победа кошаркашке рперезентације Србије у квалификацијама за Светско првенство у Кини.

После Аустрије, у дворани “Александар Николић” је пала и Грузија – 105:87.

Диксон и тројке су мучиле Ђорђевићеве пулене, али чим су оне престале да улазе тако често и чим је одбрана успела да заустави расположеног Американца свака дилема је решена.

Србију је предводио Радуљица са 28 поена и осам скокова, Пено је додао 17 (8ас), док је на другој страни Диксон дао 34 (9ас, 11-4 за три).

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Промашаји Србије на старту последње деонице, Маркоишвили погађа, а Ђоковић улази уместо Пена. Четврта лична Маркоишвилија који тако постаје четврти играч Грузије са толико личних. Мачван даје тројку и „буди“ публику, да би после сјајне одбране Симоновић погодио тројку и натерао Зуроса да тражи тајм-аут (80:66).

Мини-серија гостију од четири узастопна поена, Маркоишвили добија пету личну, а Симоновић то прекида тројком. Покушава Симоновић још једном, тројка излази из коша, а Диксон даје оба пенала (83:72).

Диксон промашује тројку, Мачван је погађа, а Зурос тражи тајм-аут. Сјајна одбрана Србије, на око четири минута пре краја Ђорђевићеви изабрнаици имају 14 поена предности (90:76).

Маестрална асистенција Мачвана за лаке поене Пена. Диксон на другој страни даје само прво бацање. Пено потом даје тројку, а Диксон поентира после продора, а Радуљица удара рампу Диксону (95:79).

Пено преузима одговорност, даје пет поена у низу и тако решава сваку дилему „стотком“ (100:85). Радуљица погађа и излази из игре. Маринковић даје кош уз фаул и погађа додатно бацање – 105:85. Зурос је на шест секунди пре краја тражио тајм-аут, Диксон је погодио и поставио коначан резултат – 105:87.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

Тројка Беришвилија на старту другог дела, Радуљица поентира, Пено потомм оставља за Мачвана, а после добре одбране Паунић даје само прво слободно бацање (49:48).

Боколишвили погађа тројку, Тскитшвили фаулира Пена при шуту за три, српски плеј погађа сва три (52:51). Грешка Грузије, поени Паунића у контри, потом Беришвили погађа девету тројку за свој тим. Радуљица и Битадзе „размењуу“ поене (56:56).

Тодоровић и Радуљица добро изводе пенале, Грузија коначно промашује шутеве за три, али српски игрчи то не успевају да искористе. Казнио је то Битадзе торјком (62:59).

Радуљица даје једно од два бацања. Маринковић погађа после продора, Гагић потом прави фаул и шаље Диксона на линију пенала, погађа оба. Ђоковић остаје сам и не успева да погоди тројку, а Гагић прави нову личну. Битадзе је промашио оба. Одличан потез Ђоковића, Диксон прави грешку у вођењу, Зурос му даје заслужен одмор. Борбена Србија хвата своје промашаје, Мачван то награђује поенима са пенала (69:61).

Гагић прави пету личну и завршава меч, Битазде погађа само једно бацање, а судије потом дају техничку клупи Србије. Маркоишвили промашује и бацање и тројку, да би потом арбитри поново показали да је направљен фаул над Битадзеом који промашује оба (69:62).

Маркоишвили блокира Тодоровића, Ђоковић из ауга шаље лопту на половину Србије, мења га Пено. Боколишвили поентира. Мачвана фаулира Маркоишвили, а Диксон се враћа на паркет. Капитен „орлова“ погађа оба слободна бацања (71:64).

Тодоровић краде лопту Диксону и погађа под фаулом. Реализује додатно бацање и доноси Србији прву двоцифрену предност на мечу. Паунић предводи последњи напад нашег тима, Диксон га фаулира, а овај промашује оба пенала (74:64).

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

Ђоковић промашује оба пенала, ни гости не долазе до поена, а добра одбрана Пена отвара контру за Радуљицу који је фаулиран. Погодио је оба слободна бацања (23:21).

Доста грешака на обе стране терена, Радуљица је поново најбржи у контри и још једном реализује оба пенала. Нови фаул над Мирославом и поново сигурно извођење пенала. Гости после скоро четири минута преко Диксона постижу прве поене у четвртини, Ђорђевић тражи минут одмора (27:23).

Радуљица постиже нове поене, потом краде лопту и креће сам у контру, прави грешку, а то сурово кажњава Диксон тројком. Мачван промашује, Диксон даје нову тројку за изједначење (29:29).

Пено погађа само прво бацање, Диксон даје трећу тројку у низу, после чега Симоновић хвата промашај Пена и враћа лопту у кош. Поени Двалишвилија и Радуљице, Пено фаулира Диксона приликом шута за три, а Мајкл реализује сва три (34:37).

Мачван поентира уз фаул и даје додатно бацање. Боколишвили уз звук сирене даје тројку, укупно седму из 15 покушаја на скоро три минута пре полувремена. Мачван даје два пенала, мења га Раданов. Диксон још једном пролази и погађа, Ђорђевић тражи тајм-аут (39:42).

После кратког предаха Симоновић погађа тројку, потом краде лопту, а Тсикитшвили прави неспортски фаул. Марко је половичан са пенала. Раданов прави грешку код додавања, лопта за госте. Маркоишвили прави фаул у нападу и шаље Радуљицу поново на линију пенала. Српски центар даје оба. Добра одбрана, грешка Грузије, лопта за Србију (44:42).

Српски тим прави сличну грешку на другој страни и узвраћа „поклон“. Велика грешка Паунића, Диксон остаје сам и погађа тројку, Симоновић и Тепић је успевају да врате, Грузија на полувремену има поен предности (44:45).

После првих 20 минута Радуљица је дао 15 поена, а Диксон на другој страни 23.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

Ђорђевић се одлучио за петорку: Пено, Паунић, Тодоровић, Мачван ,Радуљица. Бољи почетак гостију који после Тскитшвилија и Диксона долазе до предности (0:4). Радуљица после скоро 90 секунди постиже прве поене за наш тим.

Пено погађа тројку, али Бокоишвили одмах узвраћа на исти начин (5:7). Дужи напад Србије, Тодоровић уз звук сирене погађа тројку. Маркоишвили на другој страни поентира брзо. Пено не погађа отворену тројку, Радуљица хвата лопту и после фаула Тскитшвилија погађа једно бацање. Маркоишвили остаје сам и то кажњава тројком, док Паунић погађа само друго бацање (10:12).

Сјајан продор Паунића, Маркоишвили даје нову тројку, а Мачван промашује прво, даје друго бацање. Симоновић мења Тодоровића. Одличан продор Диксона и полагање поред тројице играча. Лепа акција „орлова“ и поени Тепића. Добра одбрана, Двалишвили фаулира Радуљицу који погађа само једно бацање (16:19).

Мачван оставља за Гагића који лако полаже, потом одлично игра одбрану, Грузија не стиже да упути шут на време, што публика награђује аплаузима. Брз напад гостију прекида Ђоковић фаулом. Пар грешака на обе стране, Беришвили то прекида закуцавањем, а Ђоковић погађа тројку којом Србија долази до изједначења после првих 10 минута (21:21).