АНТИФУДБАЛ У ЕЛБАСАНУ: Партизан се са бодом враћа из Албаније!

0

Ружна утакмица одиграна је против Скендербега

Партизан и даље не зна за победу у Лиги Европе!

Црно-бели су одиграли без голова против Скендербега у 3. колу, и пропустили су прилику да се „лактају“ за друго место у групи.

Албанска екипа је била конкретнија и у налетима, али није показала квалитет, те повратак Партизана из Елбасана са бодом свакако није успех.

Партизан је био очајан у завршницама напада, фалио би или последњи пас или би се у последњим моментима доносиле погрешне одлуке.

Српски шампион у наредном колу 2. новембра дочекује Скендербег на свом стадиону од 19 часова.

Око 6.000 навијача на „Елбасан арени“ није имало шта да види. Ружан меч, без превише прилика и акција, узбуђења није било ни из прекида…

Најбоље прилике је Партизан дефитивно имао у низу, од 89. минута: када је Сума малтене сам био на 2 метра испред гола, али га је Шехи изблокирао. Недуго потом је и Тошић упутио одличан слободан ударац, али је голман опет одбранио и скренуо лопту у корнер. Извео га је Сума, а Милетић је главом покушао и окрзнуо стативу.

СКЕНДЕРБЕГ: Шехи – Вањели, Радаш (од 33. минута Алити), Јашаница, Мићи, Музака, Лилај, Дита, Таку, Сове, Аденији.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Вулићевић, Н.Р. Милетић, Митровић, Н.Г. Милетић – Јевтовић, Евертон, Сума, Тошић, Јанковић, Тавамба (од 66. Ожеговић).

Уживо:

Група Б, ИИИ коло:
Скендербег – Партизан 0:0
Динамо – Јанг Бојс 2:2 (1:2)
Мбокани 34, Морозјук 49 – Асале 17, 40

90′ Статива! После корнера са леве стране Р. Милетић сјајно скаче на другој стативи, шутига главом, али нажалост погађа стативу.

89′ Нова шанса! Тошић сјајно шутира из слободног ударца, ишла је лопта под пречку, али брани Шехи.

88′ Стопостотна шанса за Партизан! Илић само што је ушао креирао је гол прилику, проиграо је Милетића на левој страни, овај у средини казненог пронашао Суму који са пет метара погађа голмана.

84′ Слободан ударац за Партизан на око 30 метара од гола, Тошић лопту шаље преко гола.

77′ Грешка Јанковића, Сове излази сам на Стојковића, али је био опрезан голман Партизана коју купи лопту.

80′ Партизан има иницијативу, али су то јалови напади, док домаћин шансу чека из контранапада.

Табела:
1. Динамо Кијев 3 2 1 0 8:5 7
2. Јанг Бојс 3 0 3 0 4:4 3
3. Партизан 3 0 2 1 3:4 2
4. Скендербег 3 0 2 1 2:4 2

72′ Шутира Јевтовић са 25 метара, поред гола, потом Сума са десне стране, али голман брани.

67′ Љиљај покушава са 30 метара, лопта одлази поред гола Партизана.

62′ Најбоља шанса за црно-беле, Јанковић пробија по левој страни, утрчава у казнени, могао је да шутира али гура лопту у средини до Тавамбе, међутим, Ванђели је успео да је закачи и спречи сигуран гол.

56′ Коначно добра акција Партизана, Тавамба добија лопту од Вулићевића у казненом простору, шутира главом по средини, али један дефанзивац Скендербега избацује лопту испред самог гола.

54′ Сјајна шанса за Скендербег, Сове шутира из непосредне близине, али опет Митровић блокадом спасава Партизан.

51′ Тавамба пробија по левој страни, Сума чека лопту у средини казненог, али Камерунац прави фаул када је пришао петерцу.

* Голеада у Кијеву, Динамо је изједначио преко Мбоканија у 34, Асале враћа Бојсима вођство у 40, да би у четвртом минуту другог полувремена Морозјук поравнао други пут, на 2:2.

45′ Прво полувреме је продужено за један минут, ништа није донело.

43′ Тошић тражи саиграча у казненом простору, али пресечен пас.

34′ Жути за Тавамбу, чести фаулови кваре игру у Елбасану, више од пола сата без конкретне шансе.

33′ Измена у Скендербегу, повредио се Радаш, улази Алити.

31′ Нова акција домаћина, Сове пробија, добро шутира, али је Вулићевић уклизао и изблокирао.

23′ Велика грешка Милетића, Џејмс му краде лопту и креће сам ка Стојковићу, али одлично реагује Митровић и спречава гол шансу.

* У међувремену, Јанг Бојси су повели против Динама у Кијеву 1:0. Стрелац гола у 18. минуту био је Роџер Асале.

15′ Жесток старт Ванђељија над Јанковићем, само усмена опомена за бека Скендербега.

12′ Добра акција Партизана по левој страни, Тавамба је лажњаком избацио чувара, али не успева да протури лопту до усамљеног Суме на другој страни казненог.

10′ Први покушај домаћина, Дута шутира са око 25 метара, сажно и преко гола.

8′ Снажан шут Вулићевића са десне стране, али голман брани ударац у доњи угао.

3′ Оштра игра домаћина на почетку утакмице, неколико јаких удараца су претрпели играчи Партизана.

21:05 Почео је дуел Скендербега и Партизана

20:55 Домаћини су мотивацију уочи меча са Партизаном тражили константним помињањем и пуштањем снимка утакмице црно-белих са Фљамуртаријем од пре 30 година.

20:40 Полупразне трибине су дочекале црно-беле, тек око 5.000 навијача подржава Скендербег.

20:20 Пред црно-белима су две кључне недеље у Лиги Европе, против албанског тима се мора освојити свих шест бодова ако српски шампион жели да презими у Европи.

20:10 Састави – као што смо и најавили, напад црно-белих предводи Леандре Тавамба, Мирослав Ђукић изводи тим у формацији 4-4-2, али уместо Огњена Ожеговића друштво Камерунцу у шпицу ће правити Сејдуба Сума.

Скендербег (4-3-3): Шехи – Мици, Јашаница, Радас, Вангјељи – Дита, Љиљај, Музака – Џејмс, Таку, Суе
Партизан (4-4-2): Стојковић – Н.Г. Милетић, Митровић, Н.Р. Милетић, Вулићевић – Јевтовић, Евертон, Јанковић, Тошић – Сума, Тавамба

20:00 Фудбалери Партизана стигли су у Елбасан на меч са Скендербегом, око сат и по пре почетка утакмице.