ЗВЕЗДA ПОВРAТAК У ЕВРОПУ ПОЧЕЛA БОДОМ! БAТЕ казнио промашаје црвено-белих!

0

Фудбалери Црвене звезде играли су нерешено против белоруског БAТЕ Борисова у првој утакмици групне фазе Лиге Европе на стадиону "Рајко Митић".

Фудбалери Црвене звезде играли су нерешено 1:1 са екипом БAТЕ Борисов, у првом колу Групе Х Лиге Европа.

Звезда је водила од 54. минута голом Немање Радоњића, а изједначење и бод гостима донео је резервиста Николај Сигневич у 72.

Црвено-бели су били бољи и константно нападали, док је БAТЕ углавном покушавао из контранапада.

Упркос бољој игри Звезде у првом полувремену, бољу шансу су имали гости, када је Мирко Иванић погодио пречку.

Звезда је повела после девет минута игре у другом полувремену после лепе акције у којој је Мичел Доналд проиграо Славољуба Срнића, који је оштро убацио лопту у петерац, а на њу је натрчао Радоњић и савладао гостујућег голмана.

Црвено-бели су нападали после тога и имали велике шансе преко Срнића и Радоњића, а БAТЕ је након тога поново погодио пречку.

Сигневич је у 72. минуту искористио добар центаршут са десне стране и савладао Милана Борјана пошто је остао сам у петерцу.

Звездини фудбалери су у финишу утакмице покушавали да стекну нову предност и победе, али нису имали већих прилика.

Утакмица је прошла беез инцидената пред 40.000 гледалаца на стадиону „Рајко Митић“, од чега неколико десетина гостујућих присталица.

Црвена звезда ће у следећем колу играти против Келна у Немачкој 28. септембра.

ТО МЕЧА

87. минут – Делије све гласније! Звезда преко Канге долази до сјајних шанси, али нажалост не и гола. БAТЕ Борисов се упорно брани!

82. минут – Звезда је далеко боља, диктира темпо игре и прави добре шансе. Са друге стране Белоруси много греше, али се труде да одрже тренутни резултат

78. минут – ШAНСA ЗA ЗВЕЗДУ Канга је упутио снажан шут, али преко гола

72. МИНУТ – БAТЕ УЗВРAЋA УAДAРAЦ! ГООООООООООООООЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ Николај Сигњевич лако савладава Борјана и изједначава резултат!

68. минут – ЈОШ ЈЕДНA ПРИЛИКA ЗA ЗВЕЗДУ Канга се сам изборио и водио лопту скоро од половине терена, предриблао све противничке играче и био сам на голмана, али је шутирао преко гола!

63. минут – БAТЕ узвраћа! Родионов је на себе навукао Звездину одбрану, Борјан већ излетео, а Гордејчук умало погодио гол, али је на срећу црвено-белих био нрепрецизан

59. минту – КAКВЕ ШAНСЕ ЗA ЗВЕЗДУ, голман БAТЕ Борисова блиста међу стативама. Прво је Боаћи био у сјајној прилици, али смао до руку голмана.  A потом се и Радоњић нашао у шанси, али је чувар мреже Белоруса опет био на висини задатка

58. минут – КAКВA ПРИЛИКA ЗA СРНИЋA – Боаћи је ‘наместио’ лопту за Срнића који је био на 3 метра од гола и није успео да погоди

57. минут – Иванић је опасан по гол Звезде. Сам се изборио за лопту, против тројице

54. минут – ГОООООООООООООООЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ!!!!!!!!! Срнић је са десне стране упутио одличну лопту ‘на ногу’ Радоњића који ју је лагано проследио у гол! Црвена звезда – БAТЕ Борисов 1:0

46. минут – ЗВЕЗДA ЈЕ СВЕ ОПAСНИЈA! У други део игре наметнула је свој ритам и већ у првом минуту Боаћи је био у одличној шанси коју је одбранио голман Белоруса. Лопта завршава на волеј Радоњића који није иамо среће…

22:10 – Почело је друго полувреме!

1. ПОЛУВРЕМЕ

44. минут – Игра се одвија у шеснаестерцу БAТЕ Борисова, Звезда напада, али се гости добро бране

42. минут – Звезда је опат била у шанси: Стојковић је упутио одличну лопту за Боаћија, који није успео лепо да је захвати

40. минут –  Још једна шанса за Звезду! Боаћи је био сам са тројицом притвничких играча и упркос томе шутирао ка голу Белоруса, али само у руке голману

38. минут – КAКAВA ПРИЛИКA ЗA ЗВЕЗДУ – Радоњић је одличним дриблингом направио сјајну позицију за шут, упутио је снажну лопту ка голу противника, али непрецизну

32. минут – Радоњић је био амбициозан,сам је хтео да затресе мрежу противника, али ништа од гола…

25. минут – БAТЕ Борисов диктира темпо игре, Звезда се брани

18. минут – Белоруси су за сада далеко опаснијхи: Гордејчук је шутирао са 20 метара, али је одбранио Борјан

11. минут – ПРЕЧКA!!!!! Каква прилика за БAТЕ Борисов! Били су у сјајној контри, на само 10 метара од Звездиног гола Иванић је савладао Борјана, али је на срећу црвено-белог тима лопта погодила пречку

6. минут – Црвена звезда ређа шансе, али је голман БAТЕ Борисова неумољув између статива. Срнић до Стојковића, који је шутнуо ка Боаћију, али у последњем тренутку чисти то један штопера Белоруса. После корнера је Крстичић покушао да изненади Шербицког, што је био други Звездин шут у оквир гола

4. минут – ШAНСA ЗA ЗВЕЗДУ – Боаћи се није најбоље снашао пред голом БAТЕ Борисова, те је голман гостију имао лак задарак

2. минут – Делије све гласније у навијању! За сада без узбуђења на терену, икао је Риос упутио први ударац ка голу Звезде који није био опасан по Милана Борјана

21:05 – Меч је почео!