СРБИЈА ОСВОЈИЛА СУПЕРКУП: Салетови Орлови доминантни на турниру у Немачкој

0

Кошаркашка репрезентација Србије освојила је Суперкуп у Хамбургу пошто је славила у све три утакмице.

У оквиру трећег кола „Орлови“ Александра Ђорђевића су савладали Немачку резултатом 87:56 (27:17, 17:17, 19:6, 24:16) и тиме са максималним учинком завршили турнир.

Србија је претходно савладала Пољску (85:78) и Русију (85:75).

Тиме је национални тим Србије наставио са беспрекорним резултатима у припремном периоду пошто је остварио и шести тријумф у исто толико утакмица.

У екипи Србије Бирчевић је био најефикаснији са 21 поеном, Штимац је постигао 20, Мачван 12, а Кузмић 10.

Италија, Грузија и Грчка су наредни ривали Србије, и то на Акрополис купу који се игра од 23. до 25. августа.

Добра вест је да се опоравља Немања Недовић и да би могао да се придружи екипи у Грчкој, исто као и Милош Теодосић.

ТОК МЕЧА

4. ЧЕТВРТИНА

После тројке Марка Гудурића Србија је у 38. минуту први пут прешла границу од 30 поена – 82:51.

Разиграо се и Мачван. Непогрешив је за три поена (3/3) за 73:47 у 35. минуту. Његових 12 поена.

Србија је почетком последње четвртине повела са 66:45, али је Шрудер са пет везаних поена спустио Немце на испод 20 поена заостатка.

3. ЧЕТВРТИНА

Мачван је и закључио четвртину за 63:40. Србија је ову деоницу добила резултатом 19:6.

Први пут до 20 поена вишка Србија је стигла у 27. минуту када је Милан Мачван погодио за 57:37.

Расте предност Србије, серија 11:3 за пет минута и вођство 55:37.

Нема дилеме да су Штимац и Бирчевић најрасположенији на овој утакмици. Бирчевић је отворио трећи период са четири везана поена, Штимац додао три, па на семафору стоји резултат 51:37 у 23. минуту.

2. ЧЕТВРТИНА

Штимац је закључио прво полувреме у коме је постигао 15 поена, уз пет скокова. Бирчевић има 14 поена, Мачван 5, Кузмић 4. На полувремену 44:34.

Богдановић се у 19. минуту уписао у листу стрелаца за резултат 42:32. Србија одржава десетак поена разлике.

Бирчевић и Штимац настављају шоу. Новим поенима доносе Србији предност 40:30 у 16. минуту.

1. ЧЕТВРТИНА

Тројком Мачвана Србија је у 9. минуту стекла двоцифрену предност – 27:17.

После осам минута игре уписао се и трећи играч Србије у листу стрелаца. Огњен Кузмић је са линије слободних бацања донео Србији вођство 22:14.

Шоу Бирчевића и Штимца. Обојица су постигла по десет поена за вођство Србије 20:13. у 6. минуту. Треба додати и да Мицић и Милосављевић имају по три асистенције.

Добро су утакмицу отворили Бирчевић (седам поена) и Штимац (осам), на другој страни парира Шрудер. Србија после четири минута води са 15:11.

Стартна петорка Немачке: Шрудер, Акпинар, Хекман, Тиман, Бартел.
Стартна петорка Србије: Мицић, Милосављевић, Лучић, Бирчевић, Штимац

Јовић и Лазић су ван тима.

СРБИЈА: Мачван, Богдановић, Калинић, Лучић, Милосављевић, Бирчевић, Штимац, Мицић, Гудурић, Кузмић, Марјановић.

НЕМАЧКА: Ло, Штајгер, Варгас, Дорет, Шрудер, Акпинар, Бартел, Тиман, Хекман, Кинг, Хартенштајн.