ПОНИЖAВAЊЕ: Србија декласирала Хрватску са 50 поена разлике!

0

Кадетска кошаркашка репрезентација Србије остварила је другу победу на Европском првенству у Подгорици.

Изабраници селектора Слободана Клипе декласирали су вршњаке из Хрватске резултатом 102:52 (32:17, 23:10, 27:12, 20:13) и у осмину финала иду као трећепласирана селекција у групи A.

Србија је у кругу са Литванијом и Израелом имала најлошији међусобни однос и у осмини финала играће са другопласираном селекцијом из групе Б у којој су Немачка, Словенија, Турска и Финска.

Србија је против Хрватске већ после прве четвртине имала 15 поена предности, на полувремену је било +28, а на истеку 30. минута читавих 43 поена предности.

Највећа “неизвесност” виђена је у последњој четвртини коју су Хрвати изгубили са само седам поена разлике.

Најефикаснији у селекцији Србије био је Пажин са 23 поена, Карапанџић је убацио 13, а Ланговић 11 поена. Двоцифрен учинак су имали и Живановић и Павићевић који су постигли по 10 поена. Код Хрватске Бошњак је убацио 12 поена.