НЕМИЛОСРДНИ СРПСКИ ДЕЛФИНИ:Ватерполисти Србије преслишали Шпанију,следећа је Грчка

0

Ватерполо репрезентација Србије на Светском првенству у Будимпешти брани титулу првака света. У првом колу групне фазе српски 'делфини' славили над Јужном Африком са убедљивих 21:5, а истим темпом наставили и против Шпаније 11:5. Следећи ривал је селекције Грчке!

Изабраници Дејана Савића на старту Светског првенства у Будимпешти кренули су и више него фуриозно. У другом колу групне фазе славили су над селекцијом Шпаније са 11:5 (3:1, 2:0, 3:2, 3:2).

Шпанци ни једног тренутка нису били достајан ривал Србији која је он почетка меча наметнула свој ритам игре, који ‘црвена фурија’ није успела да испрати.

По два гола за браниоца титуле Србију постигли су Андрија Прлаиновић, Филип Филиповић и Немања Убовић. По један гол постигли су Душан Мандић, Милутин Алексић, Стефан Митровић, Душко Пијетловић, Милош Ћук.

Два гола за Шпанију постигао је Алехандро Санчес, док су се по једном медју стрелце уписали Блај Маљарач, Алберто Еспањол и Алберто Баросо Макаро.

Први гол постигла је Шпанија, на 2:45 минута пре краја прве четвртине, преко Алехандра Санчеса, а после тога Србија је везала пет голова за водјство од 5:1 на полувремену. Осим стрелаца, у том периоду истакао се и голман Бранислав Митровић.

Екипа Дејана Савића је и у наставку сигурном игром сачувала предност, остварила другу победу на турниру и пеузела прво место на табели испред Грчке, која је јутрос победила Јужну Африку са 18:2.

То је друга победа ватерполиста Србије на турниру, након што су у првом колу победили Јужну Африку са 21:5. Шпанија је у првом колу изгубила од Грчке са 7:8.

8:3 – Стефан Митровић погађа без проблема

7:3 – Филиповић погађа мрежу Шпаније! Српски ватерпоиста је искористио пропуст Фурије и повећао предндност српских Делфина

6:3 – Играч више за Шпанију која долази до новог поготка. Маљарах је био прецизан!

6:2 – Први гол за Алексића на овом мечу, Србија све силнија у овом дуелу

5:2 – Еспањол постиже гол за Шпанију после сјајне акције

Друга четвртина 2:0

5:1 – Душан Мандић погађа гол Шпанаца! Страховитим шутом доводи Србију до убедљиве предности

4:1 – Млади Убовић постиже свој први гол и повећава предност српских Делфина

Прва четвртина 3:1

3:1 – Филиповић сигуран са петерца

2:1 – Још један гол Андрије Прлаиновића!

1:1 – Србија такође користи играча више и преко Андије Прлаиновића изједначује резултат

0:1 – Шпанија је са играчем више дошла до првог гола и прве предности на мечу. Санчез је био прецизан пред голо Србије