СПЕКТАКУЛАРАН ПРЕОКРЕТ ДЕЛФИНА: Српски ватерполисти опет освојили Светску лигу

0

Ватерполисти Србије одбранили су титулу у Светској лиги, пошто су у финалу завршног турнира победили Италију 10:9.

Две селекције су играле међусобно у групној фази пре четири дана, а ‘Делфини’ су савладали ‘Азуре’ са 13:7.

Србија је добила последњих пет дуела са Италијом на великим сениорским такмичењима.

Тим Дејана Савића је освојио пету узастопну титулу у Светској лиги, 11. у историји, док Италијани никад нису освојили ово такмичење.

Бронзану медаљу у Рузи је освојила Хрватска, победом над САД са 10:4.

После изузетно напетог полуфинала против Сједињених Држава које је решено бољим извођењем петераца, мало је фалило да у Рузи поново видимо сличан сценарио. Италијани су много боље отворили меч и после првих осам минута имали чак три гола предности.

Савићеви изабраници нису успевали да поставе одбрану, али је све дошло да место у другом и трећем периоду. На полувремену су смањили на -1 не примивши гол у другој четвртини, да би у трећу четвртину добили са 5:2 и дошли надомак тријумфа.

Међутим, ни ‘Азури’ нису желели да се предају – вратили су се у игру, изборили у егал и у финишу се играло гол за гол. Филиповић је погодио са дистанце, Италијани су окренули, али је Душко Пијетловић ступио на сцену. Прво је искористио асистенцију Митровића, а онда и последњим голом донео нови тријумф и потврдио непобедивост Србије.

ТОК МЕЧА

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

6. минут – Пијетловић доноси ново вођство Србији
Пијетловић постиже трећи гол и доноси ново вођство Србији

5. минут – Србија стиже до изједначења
Србија стиже до изједначења преко Пијетловића 9:9

4. минут – Италија води, 9:8
Италијани кажњавају грешке нашег тима. Италијани воде 9:8

2. минут – Серија Италијана од 2:0
Гало постиже гол за изједначење.

1. минут – Италија смањује на 8:7
Италија смањује на 8:7.

ТРЕЋА  ЧЕТВРТИНА

8. минут – Какав гол Филиповића
Голчина Филиповића за 8:6!

8. минут – Италијани смањују на 7:6
Италија користи играча више и смањује преко Ди Кулвија на 7:6

7. минут – Србија води 7:5
Наша селекција по први пут има два гола разлике. Митровић постиже трећи гол на овој утакмици, Србија води 7:5

5. минут – Србија поново води
Србија поново води. Овог пута у стрелце се уписао Митровић

4. минут – Италијани коначно постижу гол
Италија прекида серију нашег тима и стиже до изједначења, 5:5

3. минут – Преокрет Србије! 5:4!
Србија серијом од 5:0 стиже до вођства. Суботић користи контру и доноси прво вођство нашем тиму

2. минут – Србија стиже до изједначења
Српски ватерполисти коначно стижу до изједначења. Наши ватерполисти користе играча више и голом Суботића стижу до изједначења, 4:4

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

8. минут – Италија после првог полувремена води 4:3
У финишу друге четвртине оба тима нису искористила по неколико напада. Италија води 4:3

4. минут – Србија прилази на гол минуса
Србија коначно долази до своје игре. Наши ватерполисти погађају са петерца за 3:4. Овог пута је прецизан Прлаиновић.

3. минут – Србија смањује на 4:2
Коначно гол за Србију. Пијетловић смањује на 4:2

ПРВА ЧЕТВРТИНА

8. минут – Коначно гол за Србију, 1:4
Србија коначно стиже до гола. Наши репрезентативци користе играча више и смањују на 4:1. У листу стрелаца уписао се Митровић

7. минут – Делфини лоше отворили меч, Италија води 4:0
Италија наставља да кажњава грешке нашег тима. „Азури“ воде 4:0

6. минут – Италија води 3:0!
Италијани поново користе играча више и воде 3:0

4. минут – Италија води 2:0
Италија користи играча више и голом Фиљолија води 2:0!

2. минут – Италија је повела 1:0
Италијани су после два минута повели 1:0 голом Ди Кулвија. Оба тима на почетку меча нису искористила по неколико напада

Србија је у полуфиналу после бољег извођења петераца победила САД, док је Италија била боља од Хрватске.

Србија је у такмичењу по групама победила Италију 13:7.

Светска лига у ватерполу игра се од 2002. године. Наша селекција је освојила 10 злата уз по једно сребро и бронзу. Србија је освајала Светску лигу од 2013. године.

Завршни турнир Светске лиге 2018. биће одржан у Јапану.