КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА СП У ФУДБАЛУ: Реми у Даблину по укусу Србије

0

Фудбалери Републике Ирске и Aустрије ремизирали су 1:1 у Даблину, у шестом колу Групе Д квалификација за Светско првенство.

Aустријанци су водили на Aвива арени од 31. минута и гола Мартина Хинтерегера, али домаћину бод спасава Џонатан Волтерс пет минута пре краја.

Ирци су доминирали након водећег гола гостију, редале су се шансе Дафија, Меклина и Хулахана, али нису успевали да савладају Линднера.

6. Молдавија 6 0 2 4 4:15 2

С друге стране, Aлаба, Јунузовић и Грилишч су имали добре ситуације да потврде победу Aустрије, али их нису искористили.

Овај резултат највише одговара селекцији Србије која би се евентуалном победом над Велсом (21х) осамосталила на првом месту и једном ногом била у Русији.

Ирска је лидер Групе Д са 12 бодова, једним вше од Србије, Aустрија је трећа са осам, а четврти је Велс са седам.

Претпоследња Грузија има три након ремија са Молдавијом 2:2. Молдавци су водили 2:0 до последњих 25 минута меча у Кишињеву, али нису успели да остваре прву победу.

Гинсари је донео вођство у 15. минуту, да предност је дуплирао Дедов у 36. Међутим, резервисти Меребашвили и Казаишвили у року од четири минута доносе Грузији поравнање и бод.

Ирци у следећем колу гостују Грузији 2. септембра, док Aустрија иде у Велс, а Молдавија стиже у Србију.

БОНУС ВИДЕО

Гост емисије „Интервју”, медијске куће „Центар”, био је наш прослављен фудбалски тренер и селектор Милан Живадиновић. Током емисије он је говорио о Муслину и садашњој репрезентацији Србије (00:58:00 i 01:09:00). Послушајте:

Ако вам се свиђају емисије, лајкујте и Фејсбук страницу – ФЕЈСБУК – ЦЕНТАР
и претплатите се на Јутјуб канал: ЦЕНТАР – ЈУТЈУБ или нас можете контактирати на 064 24 24 123.