СНИМAК ИЗ ДРУГОГ УГЛA: Да ли је Мажић оштетио Звезду за пенал?

0

После пораза у финалу Купа из Црвене звезде су поручили да су покрадени и да је најбољи српски арбитар морао да покаже на „белу тачку“ у четвртом минуту утакмице.

Терзић на хитној конференцији: Крећемо у акцију да сменимо Кокезу, он је Звездин непријатељ број један!
Миленковић: Лепши опроштај нисам могао да пожелим, хвала Томићу; Стевановић: Одбране за партизановце.

Изгубила је Црвена звезда у финалу Купа Србије од Партизана са 1:0 у Хумској и тако остала без трофеја ове сезоне. После тог пораза су црвено-бели на хитној конференцији за штампу, између осталог, поручили да су „покрадени и да је Милорад Мажић у четвртом минуту меча пропустио да досуди чист пенал“.

На интернету се појавио снимак из другог угла на којем се боље види ситуација и дуел Миленковића и Боаћија.

Процените сами да ли је најбољи српски арбитар донео праву одлуку када је одмахнуо руком и показао да се игра настави.

РAДОЈЧИЋ: ОБОСТРAНО ПОВЛAЧЕЊЕ, НИЈЕ ПЕНAЛ

Секретар Судијске комисије Игор Радојчић је у анализи спорних ситуација на „ТВ Aрена спорт“ истакао да Мажић није погрешио.

– Овде је реч о међусобном повлачењу, а видите и сами да лопта одлази далеко. Повлачење постоји, али нема основа за најстрожу казну. Дакле, исправна одлука. Што се тиче детаља из 62. минута када је лопта Миленковића погодила у руку, била је у природном положају, кратка дистанца, док је Милић одмах после тога реда ради пао, не знам који би арбитар за онакав контакт досудио пенал – каже Радојчић.