Прочитај ми чланак

ВЕЛИКА ПЉАЧКА НАРОДА Ниједан од стотину добитника Лотоа никада није виђен, где су милиони!? ВИДЕО

0

loto prevara

После синоћног „инцидента“ током извлачења „Лото“ комбинације, поставља се питање на који начин су извучене победничке комбинације и где је новац од премије завршио с обзиром на то да су подаци о о добитницима тајна.

ИЗБРИСАН ВИДЕО!

Занимљиво да видео коју показује како су у уторак, 28. јула 2015, извучена 7 Лото бројева више није доступан на Јутјубу. Сви клупови који су показивали могућу преверу, у вези извучених лото бројева, скинути су са Јутјуба са образложењем да „видео снимак обухвата садржај партнера Quiz Group Music, који га је блокирао на основу ауторских права“.
Зашто би Quiz Group Music, уместо Лутрије Србије, имао ауторска права на те снимке још никоме није познато.
Срећом, постоји  и videochart.net где је засада могуће видети овај занимљив снимак.

Када погодите свих седам бројева у игри на срећу „Лото“, постаћете богат човек. Међутим, током протеклих деценија Србија није сазнала идентитет готово ниједног срећника који је извукао главну премију и „преселио“ се међу милионере.

С једне стране, разумљиво је то да Срби крију идентитет јер би могли лако да постану мета криминалаца и рекеташа. Међутим, индикативно је то да се баш ниједан од добитника премије није појавио пред јавношћу, што би му такође донело разне бенефите.

После синоћног „инцидента“ током извлачења „Лото“ комбинације, када је читава нација посумњала да је игра намештена ове сумње још више су подгрејане. Поставља се, наиме, питање како се извлаче победничке комбинације и где је новац од премије завршио с обзиром на то да су подаци о добитницима тајна.

Све што јавност сазна је информација о томе где је добитна срећка уплаћена, тачније град добитника, али никада и његов идентитет.

Ове године је погођена седмица вредна 2.5 милиона евра крајем априла, а све што смо сазнали је да је срећни добитник из Пријепоља. Јавност никада није сазнала идентитет добитника, упркос томе што је реч о малом месту у ком се, како се каже, сви познају. То је само један од стотину добитника седмице током протеклих деценија, чије име никада није обелодањено.

Од 2005. године, од када се у оквиру Државне лутрије Србије приређује игра „Лото“ три највећа добитка су била:

Чак 4,8 милиона евра у марту 2010. исплаћено је у Кањижи. Упркос напорима мештана и новинара да се сазна ко је „срећковић“, никада нисмо сазнали ко је добитник, иако је такође реч о малој средини.

Пре девет година, 3,2 милиона евра је у јулу 2006. „отишло“ за Сурчин, где је је уплаћен добитни листић. И ово релативно мало београдско насеље такође се показало као немогућ терен за проналажење добитника па јавност никада није сазнала његов идентитет.

У априлу 2005, 3,9 милиона евра је погодио добитник из Старе Пазове. Добитник милионске премије, погађате, никада није „пеонађен“. Још стотину добитника максималне премије добијало је седмицу, макар је тако саопштено. После синоћног крајње сумњивог извлачења поставља се питање да ли је ико добио „седмицу“ на Лотоу?

TЕХНИЧКА ГРЕШКА!? Погледајте објашњење Државне лутрије Србије за синоћни „кикс“

Државна лутрија Србије саопштила је да је на извлачењу игре Лото 7 од 39, у 59. колу од 28. јуна, дошло до техничке грешке изазване људским фактором, односно омашком оператера ангажованог на извлачењу, тако што је на екрану грешком исписан број 21.

„Државна лутрија Србије уверава играче и ширу јавност да осим погрешно унетог броја, дакле грешке оператера која је на жалост могућа у току живог извлачења, није било никаквих других радњи које би довеле у питање регуларност овог извлачења, што су потврдили чланови Комисије за извлачење бројева коју чине два представника Државне лутрије Србије и један Министарства финансија. Исти закључак донела је и Комисија централног трезора након завршетка извлачења“, наводи се у саопштењу, објављеном на сајту Државне лутрије Србије.

beli_andjeo
АПЕЛ

Пошто постоји очита тенденција да се цео случај заташка и сакрију трагови могуће преваре, Србин.инфо апелује, да свако ко може и уме, скине видео који показјује спорно извлачење лото бројева са videochart.net и постави на свој Јутјуб канал; јер истина не сме да буде сакривена, она мора бити свима доступна.

Лутрија је навела да изражава жаљење због грешке која се десила у току извлачења у 59. колу и додала да ће, поред свих процедура за утврђивање регуларности у току извлачења и оне непосредно после њега, које су већ обављене, испитати околности које су довеле до настале грешке, односно превида који се десио.

„Још једном уверавамо све заинтересоване стране да ова техничка грешка ни на који начин није довела у питање регуларност извлачења“, истакла је Државна лутрија Србије.

Директор Државне лутрије Србије Александар Вуловић изјавио је данас да је 59. коло игре на срећу Лото „апсолутно регуларно“ а да је проблем са извученим бројевима „настао због графике“.

„Приређивање игре на срећу Лото је апсолутно регуларно. Немогуће је утицати на поступак и исход извлачења. Свако извлачење прате две комисије, једна која присуствује самом извлачењу и друга која утврђује добитнике“, рекао је Вуловић на конференцији за новинаре.

Према његовим речима, постојећи систем за приређивање игре на срећу лото, испоручила је Лутрији Србије хрватска фирма „Нирвана“ 2005. године.

„Гледамо да овакве ствари превазиђемо кроз имплементацију новог пословно-информационог система кога развијамо у сарадњи са Војно-техничким институтом из Београда“, казао је Вуловић додавши да грађани „имају и треба да имају“ поверење у Државну лутрију Србије, што према његовим речима потврђује и податак да је од јутрос повећана уплата за лото за 1,5 одсто.

Директор Лутрије је истакао да је то предузеће од општег интереса, чији је оснивач Влада Србије, имало више од 100 милиона регистрованих добитника у претходних десет година као и да је за то време, у републички буџет уплатило 14 милијарди динара.

Упитан како коментарише најаве премијера Александра Вучића да ће полиција и Тужилаштво испитати цео случај, Вуловић је рекао да ће Лутрија Србије поштовати све одлуке Владе као њеног послодавца као и да ће спровести поступак утврђивања грешке приликом последњег извлачења бројева игре лото и санкционисање одговорних који су прекршили правила.

Он је додао да је „најмањи проблем“ да поднесе оставку на функцију директора Лутрије уколико се утврди да је било неправилности приликом извлачења бројева у 59. колу лото-а.

Упитан шта мисли о приватизацији Државне лутрије, Вуловић је рекао да ће поштовати све одлуке Владе а да ће „време показати“ да ли то предузеће треба да буде приватизовано.

Одговарајући на питање зашто је премијер оценио да је стање у Државној лутрији Србије „за нијансу мање лоше од катастрофалног, али и даље катастрофално“, Вуловић је казао да је то предузеће у првом кварталу ове године пословало позитивно и да је у првих шест месеци остварило добит већу од 50 милиона динара.

Председник Комисије за извлачење бројева у игри „Лото 7 од 39″ Љубомир Шкорић изјавио је да је дошло до „грешке човека који уноси бројеве са лоптицама у софтверски програм“. „По законима вероватноће постојала је могућност да изађе број 21, и он је изашао“, рекао је Шкорић.

Државна лутрија Србије саопштила је раније да је у синоћном извлачењу игре Лото коју је телевизија преносила, дошло до техничке грешке, односно омашком оператера који је погрешан број исписао на екрану и да није било никаквих радњи које би довеле у питање регуларност извлачења.

Сумњу у регуларност извлачења изазвао је тренутак када се пети број комбинације појавио најпре на екрану, па је тек онда куглица са тим бројем извучена из бубња. Након извлачења прва три броја, из бубња је извучена четврта куглица са бројем 27, али се на екрану најпре појавио број 21, па затим 27 као пети број. На екрану се, такође, видео одмах и број такмичара са пет погодака, иако пета куглица још није била извучена.

Извор: Курир.рс, Танјуг, Србин.инфо