• ВИДЕО
  • ПЕВАЈ СРБИЈО ЗЕМЉО ЈУНАКА – СРБИЈА ЈЕ ШАМПИОН СВЕТА! (Видео + Фото Галерија)

ПЕВАЈ СРБИЈО ЗЕМЉО ЈУНАКА – СРБИЈА ЈЕ ШАМПИОН СВЕТА! (Видео + Фото Галерија)

0

Звучи нестварно, али тако је – Србија је у финалу Светског првенства у фудбалу победила Бразил! Јунаци су „орлићи“, играчи омладинске селекције, који су петоструке шампионе света савладали после продужетака са 2:1 у финалу турнира, захваљујући голу Максимовића у 118. минуту.

Изабраници Вељка Пауновића су партијама и понашањем на шампионату на Новом Зеланду одушевили нацију, вратили веру у фудбал и показали како се бори за национални тим. Финале са Бразилом представљало је посластицу и прилику да се понови успех чувених „чилеанаца“, генерације која се 1987. године попела на кров света, али као Југославија.

Србија је подвиг направила у спектакуларном мечу, после ког су и једни и други били у сузама – Бразилци због пораза голом у 118. минуту, Срби због подвига против земље чије је име синоним за фудбал!

Ови момци нам уливају наду у боље сутра, да има шансе за бољу и лепшу Србију, да има наде за нашу децу!

Редакција СРБИН.ИНФО честита нашим златним момцима заслужену победу и освојено злато!