ЗВЕЗДИНА ДЕЦА ЗГРОМИЛА ОСИЈЕК: Нека се спреми Динамо из Загреба!

0

Победом у данашњем мечу (2:0) тим Огњена Коромана практично заказао полуфинални двобој са Модрима на Турниру пријатељства.

Звездина деца газе на Турниру Пријатељства!

После Вележа тим Огњена Коромана лако је савладао екипу Осијека са 2:0, и практично заказао полуфинални окршај са Динамо из Загреба.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ОСИЈЕК 2:0 (2:0)

Стрелци: Јовељић у 2. и Михајловић у 13.минуту
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шекић, Томашевић, Јовељић, Терзић, Милуновић, Ракић, Пузић, Ковач, Николић, Михајловић, Николић
ОСИЈЕК: Ивковић, Дубровац, Стојанац, Дамјановић, Ивић, Гргић, Марич, Црнчан, Хабада, Томас, Крижиц.

Можда Осијечани нису параметар вредности Звездине „класе 1999“, међутим црвено-бели су у данашњем мечу баш као и у судару са Вележом демонстирали техничку писменост.

Победа српског представника на Турниру пријатељства ни у једном тренутку није долазила у питање.

Навијачи Црвене звезде посебно треба да запамте два имена. Реч је о нападу Јовељићу који је начео мрежу Осијека, као и атипичном штоперу Милуновићу који са 16 година има већ преко два метра.

Победник је могао да се наслути већ у другом минуту. Везиста Зоран Николић је одлично проиграо Гобељића који је рутински преварио голмана Дубровца.

Звезда је у првом полувремену била за класу бољи ривал. Хрватски представник је само једном дошао до гола Шекића.

Осијек је оставио нешто бољи утисак у наставку, међутим видело се да ученици Огњена Коромана чувају снагу за сутрашњи дуел са Будућношћу и извесни полуфинални окршај са Динамом

ТАБЕЛЕ

Табела Групе А: Динамо Загреб 6, ОФК Београд 3, Слобода Тузла 3, Сутјеска 0 бодова.

Табела Групе Б: Црвена звезда 6, Будућност 4, Осијек 1, Вележ 0.

Табела Групе Ц: Загреб 6, Партизан 4, Жељезничар 1, Вардар 0

Табела Групе Д: Војводина 4, Ријека 4, Сарајево 3, Напредак 0.

Извор: mozzartsport.com