Прочитај ми чланак

ДСС (КиМ): Шешељ погрешно информисан -Вучић није „гурао“ Санду Рашковић, већ њеног ривала

0

Односи чанова ДСС и припадника Српске радикалне странке на КиМ су коректни, братски и солидарни и потврђени су на вишегодишњим протестима и барикадама. Желимо да такве везе буду и међу руководством двеју странака

marko-jaksic

Констатација др Војислава Шешеља председника Српске радикалне странке да иза избора др Санде Рашковић-Ивић на место председника ДСС-а стоји Александар Вучић није тачна и плод је недостатка квалитетних информација о односима у Демократској странци Србије.

Главни критичари данашњег режима у Србији су чланови ДСС-а са Косова и Метохије и због њих је Александар Вучић затражио од НАТО пакта 45 минута дозволу да уђе са српском жандармеријом на Косово и Метохију да би дисциплиновао Србе који су одбили да изађу на изборе 03. новембра 2013. године у режији председнице самопроглашене републике Косово Атифете Јахјаге.

Да би угушила отпор Срба на Косову и Метохији, власт је незаконито увела привремене мере у четири општине на северу КиМ, у којима су највећим делом били припадници Демократске странке Србије, политички се обрачунавали са њима као носиоцима отпора стварању још једне албанске државе на Балкану током свих ових послератних година. Многи од њих су због тога и данас затворени у шиптарским казаматима док су други на потерницама Еулекса и Косовске полицијске службе.

Управо зато скупштинари са Косова и Метохије на последњој изборној скупштини Демократске странке Србије нису могли да гласају за кандидата Александра Вучића него су гласали за Санду Рашковић-Ивић и њен политички програм који има два кључна става:

– стварање широког патриотског блока

– тешња и чвршћа сарадња са Руском Федерацијом.

Чланови ДСС-а са Косова и Метохије у задње две године нису били задовољни начином на који је странка бранила Косово и Метохију.

Сматрали су да та одбрана мора да буде одлучна, искрена и са пуним капацитетом, што она није била.

Незадовољни су били и понашањем странке у српском парламенту, нарочито према владајућој Српској напредној странци, тако да су грађани Србије били у дилеми да ли је ДСС опозициона или владајућа странка.

Од странке су захтевали да буде Пијемонт у стварању патриотског блока а да се идеја политичке неутралности замени чвршћом сарадњом са Руском Федерацијом. Како врх странке није уважио ове захтеве, чланови ДСС-а са Косова и Метохије сложно су одбили присуство у руководству странке на изборној скупштини одржаној у фебруару месецу 2014. године. Лоши резултати на протеклим изборима доказ је да су били у праву.

Покрајински одбор Демократске странке Србије сматра да данас Србија има моћне противинке на Западу који су удружени са домаћим квислинзима у разбијању државе Србије. Зато је задатак свих родољубивих снага у земљи да се узајамно подржавају и помажу а никако да се међу собом гложе, сукобљавају и нападају.

Односи чланова Демократске странке Србије и припадника Српске радикалне странке на Косову и Метохији су коректни, братски и солидарни и потврђени су на вишегодишњим протестима и барикадама. Желимо да такве везе буду и међу руководством двеју странака.

Сви чланови ДСС на Косову и Метохији високо цене борбу др Војислава Шешеља за државне и национале интересе Србије у трибуналу у Хагу. Искрено сматрамо да му у томе равног нема, и зато се молимо Богу за његово брзо оздрављење.

Саопштење Покрајинског одбора ДСС за Косово и Метохију

Чланови ДСС са КиМ су главни критичари данашњег режима у Србији

Косовска Митровица — ДСС са Косова изразио жељу да се добри односи које та партија на Косову има са СРС пренесу и на руководства те две странке.

Покрајински одбор Демократске странке Србије (ДСС) оценио је да је задатак свих родољубивих снага да се помажу а не сукобљавају и изразио жељу да се добри односи које на Косову имају ДСС и Српска радикална странка (СРС) пренесе и на руководства две странке.

„Односи чланова ДСС-а и припадника СРС-а на Косову су коректни, братски и солидарни, потврђени на вишегодишњим протестима и барикадама. Желимо да такве везе буду и међу руководством двеју странака. Сви чланови ДСС-а на Косову високо цене борбу Војислава Шешеља у Хагу за државне и националне интересе. Искрено сматрамо да му у томе равног нема, и зато се молимо Богу за његово брзо оздрављење“, наводи се у саопштењу.

Косовски одбор ДСС-а негирао је Шешељеву констатацију да иза избора Санде Рашковић-Ивић на место председника ДСС-а стоји премијер Александар Вучић, али је додао да је то оцена „плод недостатка квалитетних информација односа у Демократској странци Србије“.

„Главни критичари данашњег режима у Србији су чланови ДСС-а са Косова и Метохије и због њих је Вучић затражио од НАТО-а 45 минута дозволу да уђе са српском Жандармеријом на Косово да би дисциплиновао Србе који су одбили да изађу на изборе 3. новембра 2013. године у режији председнице самопроглашене републике Косово Атифете Јахјаге“, додаје се у саопштењу покрајинског ДСС-а.

„Покрајински одбор ДСС-а сматра да Србија има моћне противнике на Западу који су удружени са домаћим квислинзима у разбијању државе Србије. Зато је задатак свих родољубивих снага у земљи да се узајамно подржавају и помажу а никако да се међу собом гложе, сукобљавају и нападају“, наводи се у саопштењу.

(Танјуг-НСПМ)