ФИБА одлучила: Закуцавање Николе Калинића је било најбоље на Мундобаскету! (Видео)

0

kalinic-grcka-foto-fonet_ff

Наши кошаркаши су нас одушевили наступима на Светском првенству, а признања за них стижу и после Мундобаскета на коме су освојили друго место.

Светска кућа кошарке, ФИБА, направила је званичну листу десет најбољих закуцавања на шампионату планете одржаном у Шпанији, а на тој листи налази се и једна акција наших „орлова“.

У мечу осмине финала у коме је репрезентација Србије савладала до тада непоражену Грчку са убедљивих 90:72, Никола Калинић је један контранапад завршио закуцавањем преко 215 цм високог центра Хелена, Јоаниса Бурусиса.

И, управо је тај потез ФИБА одабрала као најбољи од свих закуцавања виђених на Мундобаскету 2014.

Ево и те Калинићеве атракције, и осталих девет закуцавања који заједно чине Топ 10 са првенства света одржаног у Шпанији: