• Навијачи прекинули утакмицу између Зенита и Динама!

Навијачи прекинули утакмицу између Зенита и Динама!

0

Germany Soccer Champions League

Дерби утакмица 29. кола фудбалска шампионата Русије између Зенита и московског Динама прекинута је у 88. минуту, при вођству гостију од 4:2, пошто су навијачи домаћег тима ушли на терен.

Незадовољни што ће њихови љубимци изгубити утакмицу, а самим тим и прилику да одбране титулу, навијачи Зенита спустили су се са трибине до гола Московљана, а пошто полиција није успела да их врати, главни судија је прекинуо утакмицу.

Зенит је повео у шестом минуту голом Данија, али је потом уследио преокрет захваљујући погоцима Јусупова у 35, Фернандеза у 57, Нобое у 65. и Курањија у 71. минута. Известан пораз ублажио је Кержаков у 84. минуту.

Зенит води на табели са 60 бодова и сигурно га очекује казна, а после свега извесно је да ће Локомотива и ЦСКА, који имају бод и два мање, одлучити и новом шампиону.

Наиме, московски тимови своје мечеве 29. кола играју касније, а међусобно ће одмерити снаге у последњем колу у четвртак.